PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – MrGarden GKM Grudziądz

2020-07-10 20:30:00

Planowana relacja

Przejdź

PGE Ekstraliga: PGG ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno

2020-07-10 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Tauron SEC: 2. finał w Bydgoszczy

2020-07-08 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Północ – Południe 42:48

2020-07-06 18:45:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: MrGarden GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno 42:48

2020-07-05 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław- RM Solar Falubaz Zielona Góra 45:45

2020-07-05 16:30:00

Ciekawa strategia Zdunka. Zgoda na pełnienie roli gościa nagrodą za rozsądne negocjacje

Tadeusz Zdunek. fot. wybrzezegdansk.pl

Zaktualizowany Regulamin Przynależności Klubowej daje ekipom PGE Ekstraligi możliwość kontraktowania zawodników z niższych szczebli rozgrywkowych w charakterze gościa. Z takiego rozwiązania skorzystał już chociażby Falubaz Zielona Góra, który będzie miał do dyspozycji Grzegorza Walaska z Arged Malesa TŻ Ostrovii. Sprzeciwu wobec występów swoich podopiecznych w zespołach walczących o Drużynowe Mistrzostwo Polski, pod jednym warunkiem, nie zamierza wyrażać także Tadeusz Zdunek.

W Gdańsku jest co najmniej kilku zawodników, o których mogłyby pokusić się kluby PGE Ekstraligi. Najbardziej łakomym kąskiem wydaje się być Jacob Thorssell. Szwed w poprzednim sezonie wykręcił średnią biegową 2,054 punktu na bieg i był ósmym najskuteczniejszym zawodnikiem eWinner 1. Ligi.

– Nie będę brał żadnych opłat od klubów PGE Ekstraligi za umożliwienie naszym zawodnikom jazdy w charakterze gościa – wyjaśnia prezes Zdunek Wybrzeża Gdańsk w rozmowie z oficjalnym serwisem GKSŻ. – Będę natomiast używał tego argumentu w rozmowach z moimi żużlowcami. Po prostu każdy, który wykaże się racjonalnym podejściem do tematu renegocjacji, dostanie bez żadnych warunków i zobowiązań zgodę na jazdę w PGE Ekstralidze. Wtedy, nawet jeśli u nas coś straci, to będzie mógł to sobie odrobić, jadąc jako gość – dodaje.

Nie ma wątpliwości, że Tadeusza Zdunka czekają trudne rozmowy dotyczące aneksów do kontraktów. Przypomnijmy, że szef gdańskiego klubu w listopadzie porozumiał się z aż sześcioma żużlowcami zagranicznymi. Wszyscy ci zawodnicy, czyli Jacob Thorsell, Peter Kildemand, Mikkel Bech, Rasmus Jensen, Aleksandr Kajbuszew i Bradley Wilson-Dean, nie są pewni czy będą mogli czerpać zyski ze startów w rozgrywkach Premiership, Bauhaus-Ligan czy Metal Speedway League.

BARTOSZ RABENDA

Jedna odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.