Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Woffinden wytłumaczył, dlaczego pominął w książce Spartę i sponsorów

Tai Woffinden i Gleb Czugunow. FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA.

Biografia Taia Woffindena poruszyła środowisko żużlowe. Zewsząd zaczęły napływać głosy, że Brytyjczyk pisze praktycznie tylko o sobie, a nie wspomina o Betard Sparcie Wrocław czy swoich kluczowych sponsorach. Na te zarzuty trzykrotny mistrz świata odpowiedział w rozmowie z Gabrielem Waliszko.

– Autor, z którym pisałem książkę jest z Anglii. Kiedy zadawał mi pytania i prosił o więcej informacji, to dotyczyło to bardziej czasów gdy przyjechałem do Anglii i tego, jak to się potoczyło dalej. Nie wspominałem też o wielu sponsorach. Miałem ich tak wielu przez całą karierę, że mógłbym długo wymieniać. Nawet jakbym wymienił 99% i kogoś pominął, to byłby to błąd – mówił Woffinden.

– Powiedziałem, że lepiej będzie, jak nie napiszemy o nikim. Spędzam dużo czasu ze sponsorami. Razem jemy, rozmawiamy, kontaktujemy się. To jest ważniejsze niż opisywanie ich w książce. Jakbym o kimś wspomniał, a o kimś nie, to mogłyby pojawić się pytania: „dlaczego nie napisałeś o mnie” – dodał żużlowiec Betard Sparty Wrocław.

Brytyjczyk nie wyklucza napisania kolejnej książki. 30-latek zaznaczył, że przy pracy nad następną częścią może wysłuchać sugestii kibiców oraz czytelników i skupić się bardziej na czasach, gdy startował w Polsce.

– Wspominałem też o tym, że jeździłem we Wrocławiu, Częstochowie i Gnieźnie, ale ile szczegółów miałem tam podać? Zawsze pojawiłaby się potrzeba drugiej części, bo w tej jest może 20% mojego życia. W tej książce nawet nie ma wszystkiego, co zrobiłem przez 30 lat. Media mówią dużo, że o klubach i innych elementach nie wspomniałem. Jednak to jest moja książka, powiedziałem w niej co miałem do powiedzenia, bądź co chciałem powiedzieć. Przy następnej mogę posłuchać tego, co ludzie będą mówić i napisać to, czego nie było w tej. To był rozdział mojej kariery. Niektórzy mogą tę książkę lubić, inni nie. Tego się nie zmieni – podkreślił zawodnik ze Scunthorpe.

BARTOSZ RABENDA

CASH BROKER

3 Odpowiedzi

  1. “Biografia Taia Woffindena poruszyła środowisko żużlowe.”
    Moim zdaniem nalezalo dopowiedzic, ze chodzi o POLSKIE srodowisko zuzlowe… “poruszyla”… moim zdaniem niepotrzebnie bo przeciez to ksiazka napisana dla angielskiego czytelnika, ktorego malo co obchodzi co Tai dokonal, albo nie w Polsce.

  2. Książka została napisana na rynek brytyjski wiec normalne jest iż o części Taja w Polsce jest marginalnie. Natomiast przesadą jest iż “poruszyła środowisko żużlowe.”, nie – sprawę nagłośnili redaktorzy z SF ,którzy nie cierpią Janowskiego i Drabika ze Sparty więc podpuścili kibiców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.