Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Marcin Jędrzejewski: Niech zabiorą bogatszym. Szymon Woźniak: Niech wszyscy wezmą odpowiedzialność

fot. Paweł Prochowski

W sobotni wieczór, na antenie nSport+, mogliśmy zobaczyć premierę nowego programu Tomasza Dryły oraz Mirosława Jabłońskiego o wdzięcznej nazwie R1. Rezerwowy Program Żużlowy. Nazewnictwo jak najbardziej słuszne. W dobie epidemii tak naprawdę wszystko robimy w rezerwie czegoś. W trakcie programu prowadzący połączyli się, między innymi, z Marcinem Jędrzejewskim oraz Szymonem Woźniakiem, poruszając modny ostatnio temat cięcia kontraktów.

– Co do renegocjacji umów, ja uważam, że nam, zawodnikom 2. Ligi Żużlowej, nie ma tak naprawdę z czego zabierać i myślę, że w tym miejscu wszyscy się ze mną zgodzą. Pierwsza oraz druga liga w porównaniu do PGE Ekstraligi to jest tak naprawdę przepaść. Jak chcą zabierać, to niech zabierają bogatszym, a nie nam, biednym – skomentował na antenie programu Marcin Jędrzejewski, zawodnik Wilków Krosno.

O komentarz do powyższej wypowiedzi Tomasz Dryła poprosił Szymona Woźniaka, również obecnego na antenie.

– Mnie tak naprawdę nie pozostaje nic innego, jak zgodzić się z Marcinem. Zdaję sobie sprawę z wysokości stawek w niższych ligach. Jeżeli żużel ma przetrwać, to właśnie my, czyli zawodnicy PGE Ekstraligi, powinniśmy wziąć na siebie ten ciężar, ale nie mówię w tym miejscu tylko i wyłącznie o zawodnikach. Każdy proporcjonalnie powinien wziąć odpowiedzialność i z czegoś zrezygnować. Ostatnio w mediach pojawiają się wpisy tylko o tym, że to właśnie zawodnicy powinni tutaj wyjść przed szereg i sami z siebie zaoferować obniżenie stawek. No ludzie, po pierwsze nikt jeszcze z nami w tej sprawie nie rozmawiał, a po drugie trzeba zrozumieć, że my też po zimie jesteśmy wyrżnięci z pieniędzy ze względu na inwestycje w sprzęt i przygotowanie do sezonu, co pochłania kolosalne pieniądze – odpowiedział Szymon Woźniak.

Cóż, zarówno jeden, jak i drugi rozmówca ma rację i mocne argumenty. Jedno, co w tym momencie jest pewne to to, że należałoby podjąć w końcu jakieś kroki, a z zawodnikami, klubami, sponsorami po prostu przeprowadzić szczere rozmowy, jeśli to wszystko ma przetrwać i się nie sypnąć.

2 Odpowiedzi

  1. Zapytajcie sędziów czy ktoś z nimi konsultował obniżkę stawek o 30 procent , bo z tego co mi wiadomo dowiedzieli się z programu o tym.

  2. Chłopaki z Tucholi znają się od lat i mówią wspólnym głosem. Przy okazji pozdrawiam zarówno Szymona jak i Marcina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.