lotto partner główny serwisu
Bartosz Smektała kolekcja
betard
pon. Sty 20, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

Fot. Instagram Rohana Tungate'a

Tungate celuje w awans do cyklu Grand Prix

Rohan Tungate to zawodnik, który od lat ściga się na żużlowych torach, ale nigdy nie miał okazji odjechać całego sezonu w zawodach Grand Prix. Żużlowiec Orła Łódź, dzięki zajęciu drugiego miejsca w indywidualnych mistrzostwach Australii, przystąpi do tegorocznych półfinałów eliminacji do prestiżowego cyklu. Australijczyk liczy, że dobra forma zagwarantuje mu jazdę w Grand Prix Challenge w chorwackim Gorican.

Tungate, aby awansować do zawodów, które rozstrzygną o trzech wolnych miejscach w cyklu Grand Prix, musi zająć miejsce na podium w jednym z czterech turniejów kwalifikacyjnych. – Wiem, co potrafię, gdy jestem w dobrej dyspozycji. Muszę być dobrze przygotowany na półfinał i trafić z odpowiednią formą. Myślę także, że jestem na dobrej drodze z przygotowaniem sprzętowym – mówi Tungate w rozmowie z speedwaygp.com.

W tym roku turnieje kwalifikacyjne do Grand Prix Challenge odbędą się w czterech różnych miastach. Gospodarzami półfinałów będą: Glasgow (Szkocja), Żarnovica (Słowacja), Lamothe-Landerron (Francja) oraz Abensberg (Niemcy). Według przydziału miejsc dla poszczególnych krajów, Tungate o upragniony awans powalczy w Szkocji albo we Francji.

– Po prostu muszę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby awansować do Grand Prix. Muszę cieszyć się moim żużlem, robić właściwe kroki i wszystko powinno być w porządku – dodaje Australijczyk.

29-latek ma chrapkę na awans do zawodów, które dadzą mu możliwość walki o tytuł najlepszego żużlowca na świecie. Zawodnik zaznacza jednak, że oprócz świetnej dyspozycji, w tego typu zawodach potrzebny jest jeszcze jeden element. – Chciałbym znaleźć się w cyklu Grand Prix, ale w takich zawodach bardzo dużo zależy od szczęścia. Jeśli chodzi o eliminacje, to ono potrzebne jest bardzo. Jak i dobra forma – kończy Tungate.

Eliminacje do Grand Prix Challenge odbędą się 8 i 10 czerwca. Polakom na te zawody przyznano sześć miejsc. Po dwóch Biało-Czerwonych pojedzie w Glasgow i Żarnowicy, a po jednym w Lamothe-Landerron i Abensbergu.

Terminarz eliminacji do cyklu Grand Prix 2020:

8 czerwca – 1. runda eliminacji (Glasgow)

8 czerwca – 2. runda eliminacji (Żarnowica)

8 czerwca – 3. runda eliminacji (Lamothe-Landerron)

10 czerwca – 4. runda eliminacji (Abensberg)

24 sierpnia – Grand Prix Challenge (Gorican)

BARTOSZ RABENDA