Fot. Instagram Rohana Tungate'a
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Rohan Tungate to zawodnik, który od lat ściga się na żużlowych torach, ale nigdy nie miał okazji odjechać całego sezonu w zawodach Grand Prix. Żużlowiec Orła Łódź, dzięki zajęciu drugiego miejsca w indywidualnych mistrzostwach Australii, przystąpi do tegorocznych półfinałów eliminacji do prestiżowego cyklu. Australijczyk liczy, że dobra forma zagwarantuje mu jazdę w Grand Prix Challenge w chorwackim Gorican.

Tungate, aby awansować do zawodów, które rozstrzygną o trzech wolnych miejscach w cyklu Grand Prix, musi zająć miejsce na podium w jednym z czterech turniejów kwalifikacyjnych. – Wiem, co potrafię, gdy jestem w dobrej dyspozycji. Muszę być dobrze przygotowany na półfinał i trafić z odpowiednią formą. Myślę także, że jestem na dobrej drodze z przygotowaniem sprzętowym – mówi Tungate w rozmowie z speedwaygp.com.

W tym roku turnieje kwalifikacyjne do Grand Prix Challenge odbędą się w czterech różnych miastach. Gospodarzami półfinałów będą: Glasgow (Szkocja), Żarnovica (Słowacja), Lamothe-Landerron (Francja) oraz Abensberg (Niemcy). Według przydziału miejsc dla poszczególnych krajów, Tungate o upragniony awans powalczy w Szkocji albo we Francji.

– Po prostu muszę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby awansować do Grand Prix. Muszę cieszyć się moim żużlem, robić właściwe kroki i wszystko powinno być w porządku – dodaje Australijczyk.

29-latek ma chrapkę na awans do zawodów, które dadzą mu możliwość walki o tytuł najlepszego żużlowca na świecie. Zawodnik zaznacza jednak, że oprócz świetnej dyspozycji, w tego typu zawodach potrzebny jest jeszcze jeden element. – Chciałbym znaleźć się w cyklu Grand Prix, ale w takich zawodach bardzo dużo zależy od szczęścia. Jeśli chodzi o eliminacje, to ono potrzebne jest bardzo. Jak i dobra forma – kończy Tungate.

Eliminacje do Grand Prix Challenge odbędą się 8 i 10 czerwca. Polakom na te zawody przyznano sześć miejsc. Po dwóch Biało-Czerwonych pojedzie w Glasgow i Żarnowicy, a po jednym w Lamothe-Landerron i Abensbergu.

Terminarz eliminacji do cyklu Grand Prix 2020:

8 czerwca – 1. runda eliminacji (Glasgow)

8 czerwca – 2. runda eliminacji (Żarnowica)

8 czerwca – 3. runda eliminacji (Lamothe-Landerron)

10 czerwca – 4. runda eliminacji (Abensberg)

24 sierpnia – Grand Prix Challenge (Gorican)

BARTOSZ RABENDA