Iga Świątek pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur w finale wielkoszlemowego turnieju US Open. Polska tenisistka wygrała trzeci raz turniej tej rangi, z czego pierwszy raz w Nowym Jorku. Skala sukcesów w ostatnich latach 21-latki jest niebywała. Polka stanęła na wysokości zadania, wygrywając mecz w stosunku –  6:2, 7:6.

W obecnym sezonie wygrała już siedem turniejów. Wcześniej mogliśmy cieszyć się zwycięstwami 21-letniej raszynianki w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie oraz Paryżu. Świątek była zdecydowaną faworytką tego finału.

Początek spotkania zdecydowanie należał do podopiecznej trenera Wiktorowskiego. Nasza tenisistka już w drugim gemie przełamała Marokankę. Liderka WTA imponowała doskonałym pierwszym serwisem oraz przyspieszeniem tempa gry. Przy stanie 3:0 zaczęły się problemy, gdzie Jabeur przełamała Polkę. Odpowiedź Świątek była natychmiastowa, łamiąc rywalkę dwa razy pod rząd. Dzięki temu 21-latka wygrała seta w stosunku 6:2.

Drugi set zaczął się identycznie jak pierwszy. Słaby serwis Jabeur wykorzystała radzynianka. Świetny return Polki pomógł w przełamaniu Tunezyjki. Dzięki temu Świątek po trzech gemach znów prowadziła do zera. Serwis najlepszej tenisistki świata stracił na płynności przez co Ons Jabeur przełamała Świątek. Na kontrę długo nie trzeba było długo czekać i 21-latka od razu odpowiedziała przełamaniem. 28-latka nie chciała oddać łatwo meczu i wyrównała stan spotkania do 4:4. Mecz rozstrzygnął się w tie-breaku, gdzie Polka zwyciężyła 7:5, wygrywając turniej.

Poza sukcesem sportowym nagroda finansowa dla liderki światowego rankingu będzie bardzo pokaźna. Za zwycięstwo w turnieju US Open Iga Świątek otrzyma 2,6 mln dolarów (12,1 mln złotych). Podczas dotychczasowej kariery „jedynka” rankingu WTA podniosła już z kortu około 14,0 mln dolarów, czyli około 65,5 mln złotych.