Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Epidemia koronawirusa sprawiła, że w szpitalach zaczyna brakować podstawowego sprzętu, o czym otwarcie wspominają dyrektorzy poszczególnych placówek w Polsce. Z pomocą przychodzą rozmaite insytucje, firmy, a nawet osoby prywatne. Firma Eltrox, sponsor tytularny Włókniarza Częstochowa, również dołączyła do grona pomocników, przekazując lokalnemu szpitalowi w Częstochowie nowoczesny system pomiaru ludzkiego ciała.

– Z przyjemnością informujemy, iż Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie został wyposażony przez naszego sponsora tytularnego – firmę Eltrox w nowoczesny system pomiaru ludzkiego ciała. Będzie kontrolował wszystkich pacjentów przybywających na SOR przy ulicy Mirowskiej. Specjalna termowizyjna kamera umożliwia szybki i dokładny pomiar temperatury ciała wielu osób jednocześnie. Urządzenie potrzebuje na to zaledwie jednej sekundy. W przypadku wykrycia odchyłów od normy (np. zbyt wysokiej temperatury) czujnik sygnalizuje ten fakt obsłudze. Sprzęt zwiększa bezpieczeństwo personelu szpitala, ponieważ pomiary dokonują się w bezpiecznej odległości do trzech metrów, bez konieczności zbliżania się do potencjalnie chorej osoby- czytamy w komunikacie Biura Prasowego Włókniarza Częstochowa.

Dodajmy, że to nie pierwszy sprzęt, jaki firma Eltrox przekazała na rzecz walki z epidemią. Wcześniej oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. PCK został wyposażony w specjalny system wizualno-głosowy do komunikowania się z pacjentami przebywającymi w izolacji.