lotto partner główny serwisu
Bartosz Smektała kolekcja
betard
czw. Sty 23, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

fot. speedway-landshut.de

Speedway of Nations w Rosji, Niemczech i Wielkiej Brytanii

BSI podało lokalizacje na drugą edycję Speedway of Nations, czyli turnieju uznawanego za Drużynowe Mistrzostwa Świata. Półfinały odbędą się w Landshut i Manchesterze. Kluczowe rozstrzygnięcia poznamy natomiast w Togliatti.

Największym zaskoczeniem w wyborze miejsc, gdzie odbędą się zawody cyklu Speedway of Nations, jest z pewnością Landshut. W mediach przewidywano, że większe szanse na organizację rundy półfinałowej ma Daugavpils.

Do miasta położonego w Bawarii mistrzostwa świata powrócą po 22 latach. Niemieccy organizatorzy dobrze wykorzystali otrzymaną w 2018 roku szansę, pokazując się z najlepszej strony, przy okazji organizacji turnieju Grand Prix Challenge.

Na powrót zawodów rangi mistrzowskiej do niemieckiego miasta nie mogą się doczekać władze światowego speedwaya. – Zainteresowanie żużlem w Niemczech rośnie z roku na rok. To będzie przyjemność, rozpocząć Monster Energy Speedway of Nations właśnie w Landshut. Drużyna niemiecka dotarła do finałów we wrześniu ubiegłego sezonu i jestem pewny, że otrzymają od swoich kibiców dużo wsparcia, gdy będą walczyć o finał w Togliatti. – komentuje Torben Olsen, Dyrektor Zarządzający BSI.

Reprezentacja Polski swój baraż pojedzie właśnie w Niemczech. Biało-Czerwoni o awans do finału będą tam rywalizować z gospodarzami, a także Słowenią, Włochami, Szwecją, Ukrainą i Czechami.

Do finału w Togliatti zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z pierwszego i drugiego barażu. Po trzy sklasyfikowane niżej będą musiały rywalizować w wyścigach fazy knock-out, która wyłoni zespoły, które uzupełnią skład turnieju nad Wołgą.

Terminarz Monster Energy FIM Speedway of Nations:

Baraż 1. – 4 maja – Landshut – Niemcy, Polska, Słowenia, Włochy, Szwecja, Ukraina, Czechy

Baraż 2. – 11 maja – Manchester – Wielka Brytania, Australia, Francja, Finlandia, Dania, USA, Łotwa

Finał Dzień 1. – 20 lipca – Togliatti

Finał Dzień 2. – 21 lipca – Togliatti

BARTOSZ RABENDA