Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

BSI podało lokalizacje na drugą edycję Speedway of Nations, czyli turnieju uznawanego za Drużynowe Mistrzostwa Świata. Półfinały odbędą się w Landshut i Manchesterze. Kluczowe rozstrzygnięcia poznamy natomiast w Togliatti.

Największym zaskoczeniem w wyborze miejsc, gdzie odbędą się zawody cyklu Speedway of Nations, jest z pewnością Landshut. W mediach przewidywano, że większe szanse na organizację rundy półfinałowej ma Daugavpils.

Do miasta położonego w Bawarii mistrzostwa świata powrócą po 22 latach. Niemieccy organizatorzy dobrze wykorzystali otrzymaną w 2018 roku szansę, pokazując się z najlepszej strony, przy okazji organizacji turnieju Grand Prix Challenge.

Na powrót zawodów rangi mistrzowskiej do niemieckiego miasta nie mogą się doczekać władze światowego speedwaya. – Zainteresowanie żużlem w Niemczech rośnie z roku na rok. To będzie przyjemność, rozpocząć Monster Energy Speedway of Nations właśnie w Landshut. Drużyna niemiecka dotarła do finałów we wrześniu ubiegłego sezonu i jestem pewny, że otrzymają od swoich kibiców dużo wsparcia, gdy będą walczyć o finał w Togliatti. – komentuje Torben Olsen, Dyrektor Zarządzający BSI.

Reprezentacja Polski swój baraż pojedzie właśnie w Niemczech. Biało-Czerwoni o awans do finału będą tam rywalizować z gospodarzami, a także Słowenią, Włochami, Szwecją, Ukrainą i Czechami.

Do finału w Togliatti zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z pierwszego i drugiego barażu. Po trzy sklasyfikowane niżej będą musiały rywalizować w wyścigach fazy knock-out, która wyłoni zespoły, które uzupełnią skład turnieju nad Wołgą.

Terminarz Monster Energy FIM Speedway of Nations:

Baraż 1. – 4 maja – Landshut – Niemcy, Polska, Słowenia, Włochy, Szwecja, Ukraina, Czechy

Baraż 2. – 11 maja – Manchester – Wielka Brytania, Australia, Francja, Finlandia, Dania, USA, Łotwa

Finał Dzień 1. – 20 lipca – Togliatti

Finał Dzień 2. – 21 lipca – Togliatti

BARTOSZ RABENDA