Bartosz Smektała kolekcja
lotto partner główny serwisu
betard
nie. Lut 23, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

Tomasz Guzowski. fot. falubaz.com

Specjalna akcja Falubazu. Potrzebujący przejął facebooka zielonogórzan

W ostatnim czasie w żużlowym środowisku pojawia się coraz więcej akcji charytatywnych. Nasz portal zorganizował chociażby Żużlową Paczkę 2019 czy akcję pomocy dla Grzegorza Zengoty. Na nietypową formę wsparcia zdecydowali się zielonogórzanie. Żółto-biało-zieloni przekazali swój fanpage w ręce Tomasza Guzowskiego.

Guzowski to były zawodnik AKŻ-u Chóragany Zielona Góra. Zielonogórzanie oddali mu swój oficjalny profil Facebookowy na cały weekend. Od piątku na fanpage’u pojawiają się linki do licytacji gadżetów, z których pieniądze zostaną przekazane na leczenie sympatyka Stelmet Falubazu.

Cześć Falubazy!Tu Tomek. Z pewnością wielu z Was zna moją historię. Przyjaciele z Falubazu dali mi możliwość…

Publiée par Falubaz Zielona Góra sur Jeudi 16 janvier 2020

– Historia mojej choroby zaczyna się w 2012 roku. Wcześniej byłem zwyczajnym, żonatym facetem z maleńką córeczką i synkiem “w drodze”. Miałem swoje pasje, jak taniec, czy żużel i zmartwienia, które nie odbiegały od innych młodych rodziców. Kiedy nagle któregoś dnia poczułem sztywnienie nogi, z tyłu głowy odezwał się dzwonek ostrzegawczy. Żeby zrobić choć krok, musiałem się o coś oprzeć np. o ścianę. Z chodzeniem było coraz gorzej, więc zgłosiłem się do neurologa i rozpocząłem wędrówkę po gabinetach lekarskich i szpitalnych oddziałach. Postawienie prawidłowej diagnozy zajęło 2 lata. Nazwa choroby i jej przyszłe skutki przygniotły mnie do ziemi…

Choruję na Adrenoleukodystrofię -x-ALD. Wiem, trudne do wymówienia, nie trzeba tego zapamiętać. Jest to choroba genetyczna i w mojej rodzinie chorował na nią również brat mojej mamy, którego przez wiele lat leczono błędnie na stwardnienie rozsiane. Niestety, mimo młodego wieku, nie ma go już z nami… Choroba niszczy mielinę, czyli warstwę osłaniającą komórki nerwowe znajdujące się w mózgu. Komórki te umożliwiają nam myślenie i kontrolowanie mięśni – pisze Tomasz Guzowski na stronie swojej zbiórki.

Pomocy Tomaszowi Guzowskiemu można udzielić między innymi pod tym linkiem: https://www.siepomaga.pl/tomek-guzowski