Skoki narciarskie. Ryoyu Kobayashi wygrywa kwalifikacje w Bischofshofen. Kamil Stoch w czołowej dziesiątce!

Kamil Stoch / fot. Polski Komitet Olimpijski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wielkimi krokami zbliża się święto Trzech Króli, a to oznacza, że coraz bliżej do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Dzisiejsze kwalifikacje padły łupem lidera turnieju Japończyka, Ryoyu Kobayashiego. Dobrze skakali Polacy, a szczególnie Kamil Stoch, który skończył w czołowej dziesiątce.

 

Podopieczni Thomasa Thurnbichlera zaczynają skakać coraz lepiej, a kwalifikacje do ostatniego konkursu TCS to potwierdzają. Najlepszym z biało-czerwonych był Kamil Stoch, który zajął dziesiąte miejsce, skacząc w trudnych warunkach. Dwudziesty był Piotr Żyła, który czuł spory niedosyt po swojej próbie. W trzydziestce znalazł się Aleksander Zniszczoł, który ukończył kwalifikację na dwudziestej ósmej pozycji. Maciej Kot, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek także wywalczyli awans, zajmując odpowiednio – 30, 33 oraz 36 miejsce.

Zwycięstwo odniósł Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wygrał z wysoką ponad 7-punktową przewagą nad Stefanem Kraftem. Drugie oraz trzecie miejsce zajęli zawodnicy gospodarzy, czyli Stefan Kraft oraz Clemens Aigner. Nieco gorzej spisał się dzisiaj wicelider Turnieju Czterech Skoczni, czyli Andreas Wellinger. Najlepszy z Niemców był dziewiąty, będąc jednocześnie najlepszym zawodnikiem naszych zachodnich sąsiadów.

Ostatni konkurs prestiżowego turnieju już jutro, w święto Trzech Króli. Zawody decydujące o tym do kogo trafi główna nagroda, czyli Złoty Orzeł, rozpoczną się już o 16.30.