Skoki narciarskie. Kobayashi potwierdza świetną dyspozycję. Nie było przełomu Biało-Czerwonych

Ryoyu Kobayashi / Fot. media społecznościowe zawodnika
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy w niedzielnym konkursie indywidualnym PolSKIego turnieju w Wiśle. Japończyk w drugiej serii skoczył aż 139,5 metra i z piątej pozycji przesunął się na pierwszą. Na podium stanęli również Stefan Kraft, który wyrównał rekord Janne Ahonena, a także Niemiec Andreas Wellinger.

 

Po pierwszej serii liderem konkursu był Stefan Kraft, który wylądował na 132. metrze. W drugiej serii Kobayashi potwierdził swoją wysoką formę i oddał skok na odległość 139,5 metra. Tym samym Japończyk sięgnął po 31. zwycięstwo w Pucharze Świata. Dla drugiego Krafta było to 108. podium w tych rozgrywkach, czym wyrównał rekord należący do Janne Ahonena.

Jeśli chodzi o polskich reprezentantów, najwyżej sklasyfikowany był Piotr Żyła, który zameldował się na 14. miejscu. Przełomu na własnej ziemii zatem nie było. 20. pozycję zajął Aleksander Zniszczoł, tuż za nim sklasyfikowany był Paweł Wąsek, a Dawid Kubacki zajął 25. miejsce. Kamil Stoch oraz Klemens Murańka z kolei zakończyli udział w konkursie już na pierwszej serii.

Kolejny konkurs Pucharu Świata zaplanowano na 17 stycznia w Szczyrku. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje.

Puchar Świata w Wiśle

1. Ryoyu Kobayashi
2. Stefan Kraft
3. Andreas Wellinger
4. Lovro Kos
5. Peter Prevc
6. Jan Hoerl
7. Michael Hayboeck
8. Manuel Fettner
9. Anze Lanisek
10. Karl Geiger
14. Piotr Żyła
20. Aleksander Zniszczoł
21. Paweł Wąsek
25. Dawid Kubacki
32. Kamil Stoch
40. Klemens Murańka