fot. pixabay.com
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Monachijczycy poinformowali o pozyskaniu Bryana Zaragozy. 22-latek dołączy do Mistrzów Niemiec od początku sezonu 2024/2025, a obecne rozgrywki zakończy w obecnym klubie – Granadzie. Hiszpan podpisze kontrakt do końca czerwca 2029 roku.

 

Skrzydłowy jest jednym z odkryć obecnego sezonu EA Sports La Ligi. Chociaż jego drużyna spisuje się bardzo słabo Zaragoza zdążył zadebiutować w dorosłej reprezentacji Hiszpanii. Teraz przed nim kolejny krok w rozwoju swojej kariery. Bayern Monachium poinformował, że Hiszpan od przyszłego sezonu będzie reprezentował ich barwy. Zgodnie z doniesieniami medialnymi Granada ma zainkasować za swojego piłkarza 15 milionów euro, co będzie rekordem klubu.

Zadowolenia z tego ruchu nie krył dyrektor sportowy Bayernu Christoph Freund – Bryan Zaragoza to bardzo szybki i niezwykle zwinny skrzydłowy, który może grać po obu stronach boiska. Jest nieprzewidywalny, potrafi strzelać gole i bardzo dobrze radzi sobie w grze jeden na jednego. W tym roku zadebiutował już w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii i ma duży potencjał. Bryan to jeden z najbardziej rozwojowych zawodników Hiszpanii, którego obserwujemy od jakiegoś czasu. Zwiększy nasze możliwości ataku – ocenił na stronie fcbayern.com.

Zaragoza w tym sezonie ligi hiszpańskiej zagrał 14 meczów, w których strzelił 5 goli i zaliczył 2 asysty.