Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Obóz w Szczyrku, sparing z wicemistrzem, omawianie tabeli. 3, 2, 1, Start!

FOT. MATEUSZ DZIERWA

Żużlowcy Startu Gniezno pracują w pocie czoła przed zbliżającym się sezonem. Klub ma zaplanowany m.in. wyjazd na obóz integracyjny do Szczyrku oraz mecze sparingowe z Betard Spartą Wrocław i SpecHouse PSŻ-em Poznań.

Obecnie zawodnicy Startu przygotowują się do sezonu indywidualnie. Dwójka podstawowych seniorów – Oskar Fajfer i Adrian Gała – korzystają również ze wspólnych zajęć prowadzonych przez Przemysława Gnata. Natomiast gnieźnieńscy juniorzy oraz adepci szkółki żużlowej uczestniczą w weekendowych zajęciach prowadzonych przez wychowanka Startu Gniezno – będącego obecnie na sportowej emeryturze – Krzysztofa Jabłońskiego.

Ważnym punktem przygotowań do sezonu będzie obóz w Szczyrku, który zaplanowany jest w dniach 3-7 marca. Z kolei jeszcze przed wyjazdem zawodnicy przejdą badania wydolnościowe. – Wyniki tych testów zostaną porównane do wyników testów wydolnościowych przeprowadzonych przed grudniową prezentacja zespołu. Da nam to obraz, w jakim elemencie zawodnik jest odpowiednio przygotowany, a jakie elementy trzeba będzie ewentualnie poprawić. Testy pokażą nam po prostu w jakim stopniu zawodnik jest przygotowany fizycznie do sezonu – podkreśla rzecznik prasowy Startu Gniezno, Radosław Majewski.

Na obóz w Szczyrku wybiorą się najprawdopodobniej wszyscy podstawowi seniorzy Startu, Kevin Fajfer oraz juniorzy Damian Stalkowski i Marcel Studziński. Jak podkreśla menedżer drużyny Rafael Wojciechowski, obóz ma charakter integracyjny. Z kolei jeżeli pozwoli na to pogoda, wprowadzone zostaną elementy sportowe, w szczególności jazda na nartach. Ponadto podczas obozu zostaną omówione sprawy dotyczące tabeli biegowej i przygotowania toru.

Po powrocie z obozu integracyjnego planowany jest wyjazd żużlowców na tor w Gnieźnie. Nie jest specjalnym zaskoczeniem fakt, że będzie on uzależniony od pogody, choć jest ona dość łaskawa tej zimy. Jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą na zajęcia na domowej nawierzchni, wówczas gnieźnianie obiorą kurs na Gorican w Chorwacji – bazy treningowej kapitana Startu, Juricy Pavlicia.

Ostatnim etapem przygotowań do sezonu będą mecze sparingowe. Rafael Wojciechowski zaznacza, że zaplanowano już dwa mecze sparingowe – z Betard Spartą Wrocław i SpecHouse PSŻ-em Poznań. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, Start w weekend 14-15 marca zmierzyłby się w treningu punktowanym z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska, natomiast dwa tygodnie później z ekipą z Poznania.

RADZYM JANKIEWICZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.