Stal Gorzów Wielkopolski na pozycji zawodnika do lat 24 ma dwóch żużlowców – wchodzącego w wiek seniora Rafała Karczmarza i cztery lata młodszego Marcusa Birkemose. Duńczyk jeszcze do niedawna zastanawiał się, czy jest gotowy na PGE Ekstraligę, teraz jednak nie ma już wątpliwości.

– Chciałbym wszystkim powiedzieć, że w przyszłym roku będę jeździł w PGE Ekstralidze. Jestem bardzo szczęśliwy, że wreszcie to mogę powiedzieć. Jestem gotowy do tego, żeby jeździć w Ekstralidze, przyjechać do Gorzowa i powiedzieć wszystkim „cześć” na stadionie. Nie mogę się doczekać. Do zobaczenia – przekazał Birkemose za pośrednictwem social mediów gorzowskiego klubu.

Marcus Birkemose w zakończonym niedawno sezonie wystąpił w ośmiu meczach SpecHouse PSŻ-u Poznań, notując średnio 2,225 punktu na bieg. Ta zdobycz byłaby pewnie większa gdyby nie pechowa sytuacja z meczu z Kolejarzem Opole, kiedy po upadku został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka. Szczęśliwie skończyło się „tylko” na potłuczeniach.

Birkemose w sezonie 2020 ma na koncie kilka sukcesów indywidualnych. Został Indywidualnym Mistrzem Europy Juniorów, brązowym medalistą seniorskich Indywidualnych Mistrzostw Danii oraz wywalczył srebrny krążek Pucharu Europy do lat 19. Drużynowo z reprezentacją Danii zajął trzecie miejsce w Speedway of Nations.

2 komentarze on Żużel. Marcus Birkemose: Jestem gotowy na ekstraligę!
    Janusz Tłok
    16 Nov 2020
     6:01pm

Panie autorze,
    do indywidualnych osiągnięć tego zawodnika w minionym sezonie należy dopisać tytuł mistrza Danii juniorów.
    Natomiast razem z kolegami z młodzieżowej reprezentacji Danii zdobył srebrne medale drużynowych mistrzostw świata juniorów w Outrup oraz drużynowych mistrzostw Europy juniorów w Łodzi.