Janowski i Woffinden w Memoriale Jędrzejaka. Wszyscy pojadą na własny koszt

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jak informuje strona Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego, 31 marca na Stadionie Olimpijskim odbędzie się, zgodnie z obietnicą złożoną kilka miesięcy temu, Memoriał Tomasza Jędrzejaka.

Jak czytamy, dochód z imprezy zostanie przekazany żonie i córkom wieloletniego kapitana wrocławskiej Sparty. Zawodnicy wystartują w imprezie na własny koszt, a wszystkie osoby zaangażowane w jego organizację będą pracowały społecznie. Pierwsze znane nazwiska z listy startowej to Maciej Janowski i Tai Woffinden.

– Tomek był wspaniałym zawodnikiem, naszym kapitanem i przyjacielem, dla wielu wzorem do naśladowania. Ten Memoriał jest dla nas bardzo ważny. Wierzę, że będzie też nadzwyczajnym wydarzeniem dla całej żużlowej Polski. Bardzo zależy nam na tym, aby Memoriał Tomasza Jędrzejaka miał wysoką rangę. Organizacja tego turnieju na otwarcie sezonu żużlowego 2019 właśnie temu ma służyć – mówi Krystyna Kloc, przewodnicząca Rady Nadzorczej WTS Sparty.


Tomasz Jędrzejak w stolicy Dolnego Śląska i w klubie WTS Sparta spędził 12 sezonów. W tym czasie sięgnął po dwa tytuły Drużynowego Wicemistrza Polski, a także po najcenniejsze trofeum w karierze – Indywidualne Mistrzostwo Polski.

Tym samym Janowskiego i Woffindena zabraknie w gorzowskim Memoriale Edwarda Jancarza, również zaplanowanym na 31 marca.