Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Legendarny bydgoski żużlowiec od 1 lutego 2019 br. będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego klubu. Obecny na konferencji prasowej prezes PZPN-u Zbigniew Boniek zaprzeczył, że kupił akcje Polonii, która od teraz ma sponsora tytularnego, firmę ZOOleszcz.

– Gdzieś czytałem, że Boniek i Tomasz Gollob będą akcjonariuszami klubu. To nie tak. Tomasz Gollob był tak wielkim zawodnikiem, że nie musi wykładać swoich pieniędzy. Jeśli zaś chodzi o mnie, to do października 2020 roku jestem prezesem PZPN-u i do tego czasu nie chcę wchodzić w żadne układy. Ale Polonia to ukochany klub mojego ojca, któremu zawsze będę kibicował. Nie ma tu drugiego dna. Nie mam żadnych „cichych akcji”. Będę doradzał, podpowiadał, namawiał sponsorów do współpracy z Polonią – powiedział Boniek.

– Jakie emocje mi towarzyszą? Po tak długim czasie i po tym, co przeszedłem jest ich wiele. Wszystkie złe odpłynęły i teraz czas na dobre. Nie chcę oceniać tego, co działo się podczas mojej nieobecności. Mój ojciec podczas ostatnich trzech lat wykonał dobrą pracę, bo oddłużył klub – zaznaczył Tomasz Gollob

Na konferencji prasowej poinformowano, że nowym sponsorem tytularnym klubu ze Sportowej 2 będzie firma ZOOleszcz. – Naszym celem marketingowo-finansowym jest osiągnięcie limitu 35 sponsorów. Jeśli zaś chodzi o cel sportowy, to chcemy awansować do fazy play-off 2. ligi. Dla mnie jednak najważniejsza jest kontynuacja tego, co zaczął Władysław Gollob, a więc celem podstawowym jest sytuacja, w której Polonia nie będzie miała żadnych długów – powiedział właściciel klubu Jerzy Kanclerz.

Co więcej, modernizacji ulegnie także stadion Polonii: powstanie nowa trybuna B z całym zapleczem dla zawodników. Prezydent miasta Rafał Bruski poprosił radnych o dodatkowe pieniądze na ten cel. Ci wyrazili zgodę. Koszt inwestycji, która ma się rozpocząć w tym roku to około 21,5 mln złotych.

Polonia Bydgoszcz to jeden z najbardziej zasłużonych klubów w naszym kraju, siedmiokrotny drużynowy mistrz Polski. Ostatni sezon w Ekstralidze bydgoszczanie zaliczyli w 2013 roku. Obecny sezon spędzą w 2. Lidze. Czy będzie ostatnim na najniższym poziome rozgrywek i już niedługo kibice znowu będą emocjonować się Derbami Pomorza przeciwko sąsiadom z Torunia?

JACEK HAFKA