Igrzyska Olimpijskie. To już pewne! MKOL zdecydował, że Rosjanie i Białorusini wystartują w 2024 roku

fot. MKOL
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Bardzo głośno było w temacie rosyjskich i białoruskich sportowców, w kontekście startu w Igrzyskach Olimpijskich. Początkowo wydawało się, że sportowcy z tych krajów nie wystartują w nadchodzących Igrzyskach. MKOL zdecydował jednak, że dopuści do rywalizacji zawodników z Rosji i Białorusi.

 

W zasadzie to już od sporego czasu prowadzono rozmowy na temat dopuszczenia sportowców z tych państw do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Podczas dzisiejszego spotkania podtrzymano rekomendację o powrocie do rywalizacji pod neutralną flagą. Oczywiście zawieszenie Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zostało także podtrzymane.

– Rada Wykonawcza (EB) Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) zdecydowała, że indywidualni neutralni sportowcy (AIN), którzy zakwalifikowali się w ramach istniejących systemów kwalifikacji federacji międzynarodowych (IF) na boisku, zostaną uznani za kwalifikujących się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024 zgodnie z warunkami przedstawionymi poniżej. Indywidualni neutralni sportowcy to sportowcy z rosyjskim lub białoruskim paszportem – czytamy na stronie MKOL.