Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Zdjęcie: Facebook KS Toruń
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Torunianie zaczęli treningi w pełnym składzie, z liderami Jasonem Doyle’em i Nielsem K. Iversenem na czele. Na Motoarenie pojawił się także Rune Holta, który poprzedni sezon skończył z kontuzją nogi.

Norweg z polskim paszportem w pewnym momencie zaliczył tzw. bączka i już nie wyjechał na toruński tor. Przedstawiciele klubu uspokoili jednak, że nie doznał żadnych złamań, a upadek był wynikiem „awarii sprzętu”.

Przed zawodnikami menedżera Jacka Frątczaka pracowity czas. W kolejnych dniach czekają ich kolejne treningi, a 14 marca Get Well (start o godz. 15.30) pojedzie w pierwszym treningu punktowanym przeciwko Arged Malesa Ostrovii. Rewanż dzień później w Ostrowie. Początek o godz. 14.

Znamy także coraz więcej szczegółów odnośnie jazd poszczególnych zawodników w innych krajach. I tak np. brytyjskie media poinformowały, że Jason Doyle 30 marca pojawi się w Manchesterze, by pojechać w Memoriale Petera Cravena, dwukrotnego indywidualnego mistrz świata, który w 1963 roku zginął na torze w Edynburgu. Przed rokiem Australijczyk wygrał te zawody, wyprzedzając m.in. Steve’a Worralla i Kennetha Bjerre’a. Czy powtórzy triumf także w tym roku?

Get Well poinformował także, że opaskę kapitańską po Pawle Przedpełskim przejmie Chris Holder. Starszy z australijskich braci był już kapitanem toruńskiej drużyny przez kilka sezonów, począwszy od czasów Unibaksu. W Toruniu startuje nieprzerwanie od 2008 roku, budząc skrajne emocje. Jedni nie wyobrażają sobie zespołu bez niego. Inni przekonują, że dla dobra klubu i swojego powinien zmienić klimat. Szefostwo Get Well postanowiło dać mistrzowi świata z 2012 roku jeszcze jedną szansę.

JACEK HAFKA