Mistrzostwa Świata Speedway’u

2020-04-29 17:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Speedway

2020-02-29 20:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Finał ICE SPEEDWAY

2020-02-28 18:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Polski

2020-02-22 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Szwecji

2020-02-20 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Grand Prix Australii

2020-03-19 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Fricke nie zamierza opuszczać Belle Vue Aces

Fot. Facebook Max Fricke

O żużlowcach mówi się często, że zmieniają kluby jak rękawiczki. Zdarzają się jednak takie sytuacje, gdy zawodnicy na dłużej osiadają w jednym klubie, nawet nie będąc jego wychowankami. Przykładem świeżo upieczony mistrz Australii, który nie zamierza ruszać się z Belle Vue Aces.

Max Fricke reprezentuje zespół z Manchesteru od 2015 roku. Żużlowiec z Mansfield wywalczył w tym czasie z Asami dwa srebrne i dwa brązowe medale rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Choć zespołowi Belle Vue Aces kolejny raz nie udało się zatriumfować w Premiership, Fricke nie zamierza próbować szczęścia w innej drużynie.

– Belle Vue to świetny klub. Jestem tu od czterech lat i czuję się bardzo szczęśliwy już od pierwszego dnia – mówi Max Fricke w wywiadzie z speedwaygp.com.

Do pozostania w klubie z północnej Anglii z pewnością przekonuje Fricke’a obecność trenera Marka Lemona. 23-latek współpracuje z tym trenerem również w reprezentacji Australii. – Mark Lemon świetnie prowadzi klub. Nie znałem „Lemo”, dopóki nie podpisałem umowy z Belle Vue. Spotkałem go wcześniej raz lub dwa, gdy ścigaliśmy się w Premiership. Jestem prawie pewny, że wyprzedziłem go w jednym z jego ostatnich spotkań – wspomina indywidualny mistrz Australii.

W Belle Vue doszło do wielu zmian kadrowych przed sezonem. Te najważniejsze to zakontraktowanie Kennetha Bjerre’a i Jaimona Lidsey’a. – Powrót Kennetha to bardzo dobra decyzja. Jeździł dla nas świetnie kilka lat temu. Jaimona widziałem kilka razy w Australii. Jest miłym chłopakiem i wspaniałym jeźdźcem pod względem technicznym. Będzie dobrym dodatkiem do zespołu – ocenia zawodnik Betard Sparty Wrocław.

Belle Vue Aces otworzy sezon 2019 w SGB Premiership. Zespół Maxa Fricke’a podejmie w pierwszej kolejce beniaminka – Peterborough Panthers. W składzie Panter znajduje się m.in. Rohan Tungate, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Asów.

BARTOSZ RABENDA

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.