Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Fot. Facebook Max Fricke
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

O żużlowcach mówi się często, że zmieniają kluby jak rękawiczki. Zdarzają się jednak takie sytuacje, gdy zawodnicy na dłużej osiadają w jednym klubie, nawet nie będąc jego wychowankami. Przykładem świeżo upieczony mistrz Australii, który nie zamierza ruszać się z Belle Vue Aces.

Max Fricke reprezentuje zespół z Manchesteru od 2015 roku. Żużlowiec z Mansfield wywalczył w tym czasie z Asami dwa srebrne i dwa brązowe medale rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Choć zespołowi Belle Vue Aces kolejny raz nie udało się zatriumfować w Premiership, Fricke nie zamierza próbować szczęścia w innej drużynie.

– Belle Vue to świetny klub. Jestem tu od czterech lat i czuję się bardzo szczęśliwy już od pierwszego dnia – mówi Max Fricke w wywiadzie z speedwaygp.com.

Do pozostania w klubie z północnej Anglii z pewnością przekonuje Fricke’a obecność trenera Marka Lemona. 23-latek współpracuje z tym trenerem również w reprezentacji Australii. – Mark Lemon świetnie prowadzi klub. Nie znałem „Lemo”, dopóki nie podpisałem umowy z Belle Vue. Spotkałem go wcześniej raz lub dwa, gdy ścigaliśmy się w Premiership. Jestem prawie pewny, że wyprzedziłem go w jednym z jego ostatnich spotkań – wspomina indywidualny mistrz Australii.

W Belle Vue doszło do wielu zmian kadrowych przed sezonem. Te najważniejsze to zakontraktowanie Kennetha Bjerre’a i Jaimona Lidsey’a. – Powrót Kennetha to bardzo dobra decyzja. Jeździł dla nas świetnie kilka lat temu. Jaimona widziałem kilka razy w Australii. Jest miłym chłopakiem i wspaniałym jeźdźcem pod względem technicznym. Będzie dobrym dodatkiem do zespołu – ocenia zawodnik Betard Sparty Wrocław.

Belle Vue Aces otworzy sezon 2019 w SGB Premiership. Zespół Maxa Fricke’a podejmie w pierwszej kolejce beniaminka – Peterborough Panthers. W składzie Panter znajduje się m.in. Rohan Tungate, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Asów.

BARTOSZ RABENDA