Leon Madsen ma za sobą bardzo dobry sezon
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już jutro w Pradze rozegrana zostanie kolejna runda tegorocznego cyklu Grand Prix. My postanowiliśmy zajrzeć do statystyk „czeskiego” turnieju, które opublikował Speedway Star.

W zeszłym roku triumfował Fredrik Lindgren przed Patrykiem Dudkiem, Emilem Sajfutdinowem oraz Taiem Woffindenem. Dwukrotnie z rzędu wygrywali w Pradze Billy Hamill (2000, 2001), Nicki Pedersen (2007, 2008), Jason Doyle (2016, 2017). Trzy razy z rzędu triumfowali w Pradze Tai Woffinden (2013-2015) i Jason Crump (2002-2004).

Wydaje się że „czarnym koniem” sobotnich zawodów podczas absencji Taia Woffindena będzie Patryk Dudek, który w Pradze startował dwukrotnie i dwukrotnie dotarł do finału.

Jeśli chodzi o średnie biegowe w Pradze, to najlepiej stoją akcje Taia Woffindena, który legitymuje się średnią biegową z Marketye – 2,09 pkt na bieg. Tuż za nim jest Patryk Dudek ze średnią 1,93. Na najniższym stopniu podium mamy Jasona Doyle’a ze średnią 1,84 pkt na bieg. Godny zauważenia jest fakt że to Australijczyk ma najwyższy procent wygranych biegów na Markecie – 57 (23 wygrane na 42 wyścigi, w których wystąpił).

Z obecnych uczestników sobotniego turnieju najwięcej praskich występów na swoim koncie ma Fredrik Lindgren – 10. Tuż za nim plasują się Matej Zagar, Antonio Lindbaeck oraz Niels Kristian Iversen – wszyscy zaliczyli w Pradze po osiem startów turniejowych.

Jeśli chodzi o statystyki pól startowych, to wygląda to następująco. Zawodnicy w kasku czerwonym zdobywali średnio 1,76 okt na bieg, ci w kasku niebieskim 1,62 pkt na bieg, w białym 1,35 pkt na bieg. Najsłabsi byli zawodnicy w kasku żółtym – tylko 1,22 pkt na bieg. Najsłabiej spisywało się pole białe, statystycznie między biegami 1-4, a pole żółte najgorzej w biegach 13-20.

Wszystko wskazuje na to, że wedle statystyk największe szanse na wygraną będzie miał zawodnik, który wybierze numer startowy 13. Czy tak będzie, zobaczymy w sobotę…