Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Co dalej z Kowalskim? “Dostanie szansę w lidze”

Para juniorów Włókniarza Częstochowa –  Jakub Miśkowiak oraz Mateusz Świdnicki w pierwszych dwóch spotkaniach ligowych pokazała się z bardzo dobrej strony. O kolejnym młodzieżowcu – Bartłomieju Kowalskim w superlatywach na łamach Przeglądu Sportowego wypowiadał się ostatnio Marek Cieślak. Wydaje się jednak, że przy tak wysokiej dyspozycji kolegów Kowalski może mieć problem z regularną jazdą w lidze w barwach Włókniarza.

– Na pewno cieszą słowa trenera Marka Cieślaka wypowiedziane na mój temat, bo wiem, że ciężko przepracowałem zimę a na treningach pokazałem się z dobrej strony. Najważniejszy jest jednak wynik zespołu i mnie osobiście cieszy postawa Mateusza oraz Jakuba. Po prostu trzymam za nich kciuki. Jeśli dostanę szansę, na pewno też będę chciał pokazać się na torze z jak najlepszej strony – mówi nam Bartłomiej Kowalski. 

Patrząc realnie na sytuację wydaje się, że szansą Kowalskiego na regularne starty byłaby wyłącznie… kontuzja któregoś z podstawowych juniorów Częstochowy. O dalsze plany odnośnie zapytaliśmy Michała Świącika, prezesa klubu z Częstochowy. 

– Powiem tak – Bartek Kowalski będzie miał szansę jechać w lidze. Sezon jest długi i na tę chwilę podjęliśmy z trenerem decyzję, że rezygnujemy z usług  gościa. Bartek Kowalski ma taką dyspozycję, że w razie konieczności poradzi sobie spokojnie. Dojdą mu jeszcze starty w drugiej lub pierwszej lidze. Nie ukrywam, że chętniej w jego przypadku rozpatrujemy pierwszą ligę – ze względu na większą liczbę startów w sezonie i oczywiście wyższy poziom rozgrywek – mówi Michał Świącik. 

LVBET

11 odpowiedzi

 1. To prawda, póki co juniorka CKM-u radzi sobie bardzo dobrze, może właśnie dlatego że czują oddech Bartłomieja 😉. Jeśli prawdą jest, że nie jest od tej dwójki dużo słabszy, to tylko się cieszyć, szansa na pewno się nadarzy, a póki co iść śladem Świdnickiego, który rozwinął się w niższej lidze i oby młodzież z Czewy była w przyszłości stanowiła większość w składzie. Cały czas liczę że M. Gruchalski szybko wróci….za Ryszarda np.

 2. Na oba mecze z Rybnikiem (bo chyba w obu nie będzie problemu ze zwycięstwem) dogadać się z Fredką, Leonem i Doylem, żeby oddali chłopakowi po jednym biegu.
  Im różnicy jazda z Tudzieżami i Milikami nie zrobi, a Bartek będzie miał kilka wyścigów w lidze.
  Cieślak mógłby go z głową wprowadzić w zawody – to znaczy nie w wyścigach 2,9 i 13, żeby chłopak za każdym razem nie wyjeżdżał na inny tor, po równania, polewaniu itd.

  Wszystko da się zrobić.

  1. Trzeba przyznać że w ostatnim czasie kilku młodzików z Czewy sobie radzi w niższych klasach rozgrywkowych, mam na myśli choćby Czaję i Polisa teraz dochodzi Gruchalski…. obecni Świderski i Kowalski, więc tu na plus. Mnie osobiście szkoda że Miśka tak łatwo puścili, chociaż to tylko wypożyczenie. Uważam jednak że poradziłby sobie nie gorzej niż prawie 50-cio letni Holta, zresztą udowodnił to jeszcze jako junior w zeszłym sezonie.
   Ci do Twojej propozycji puszczania Kowalskiego to pełna zgoda.

   1. Jak Gruchalski okaże się mocny w Tarnowie, to tym lepiej dla niego – ugruntuje swoją pozycję i droga do składu w Częstochowie otwarta…zresztą tak samo z resztą chłopaków. Nic nie stoi dla nich na przeszkodzie.
    No chyba, że kierownictwu zamarzy się jeszcze silniejszy skład i za Holtę przyciągną jakiegoś Worynę czy jeszcze inne nazwisko.

    1. Zobaczymy, najważniejsze nie popełniać błędów z przeszłości kiedy to zamiary nie były adekwatne do środków…póki co wygląda to profesjonalnie. Mam nadzieję, że wnioski zostały wyciągnięte. Dla każdego kibica ważne jest aby ich barwy reprezentowali choć w jakiejś części wychowankowie…wiadomo o co chodzi 😉

  1. Nie bylo takiej możliwości. Dlaczego? Kontuzja jednego bądź drugiego i wskakuje Kowalski. Po wypożyczeniu nie ma możliwości jego powrotu do Czewy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.