Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Asy żużlowych torów – Zbigniew Podlecki

Zbigniew Podlecki to legendarny żużlowiec Wybrzeża Gdańsk, wieloletni lider tej drużyny, jej z prawdziwego zdarzenia „Naczelnik”, a także medalista mistrzostw świata. To jednak przede wszystkim wspaniały człowiek. W książce, jej autor, gdański dziennikarz Tomasz Rosochacki, przybliża Zbigniewa Podleckiego głównie od tej mniej znanej, prywatnej, rodzinnej strony.

Barwna prezentacja kariery, poprzez wchodzenie młodego chłopaka do tej dyscypliny sportu, przez pierwsze starty, a później liczne i cenne sukcesy, szczególnie na arenie międzynarodowej, to wielka wartość tej pozycji. Równie pasjonujący jest opis doli Zbigniewa Podleckiego po tragicznym wypadku na gdańskiej ulicy, po którym, będąc niemal u szczytu kariery, zawodnik zderzyć i pogodzić musiał się z koniecznością poruszania się inwalidzkim wózku. I w tej, jakże trudnej sytuacji, po raz kolejny okazał się wielkim człowiekiem.

W książce znaleźć można wiele archiwalnych zdjęć, w zdecydowanej większości publikowanych po raz pierwszy. Są one świetną ilustracją całego życia, prywatnego i sportowego, losów przed i po wspomnianym wypadku, Zbyszka, jak wielu mówi do dziś o tym zawodniku. Całość, zgodnie z tradycją „Asów”, uzupełniają wypowiedzi ludzi, którzy mieli okazję zetknąć się z bohaterem tego wydania, w tym kolegów z żużlowego toru i członków rodziny. Nie brak oczywiście części statystycznej, obrazującej przebieg i dorobek sportowej kariery Zbigniewa Podleckiego.

Autor przybliżył przy okazji spory kawał historii gdańskiego sportu żużlowego, a także kadry narodowej, której Zbyszek członkiem był właściwie przez cały okres startów na torze. I tu nie brakuje barwnych opowieści i kulis, choćby z dalekich wyjazdów na eliminacje i finały mistrzostw świata czy popularne przed laty międzypaństwowe test-mecze. Między innymi dlatego gorąco polecamy tę książkę kibicom nie tylko z Gdańska, ale i z całej Polski.

Książka ma miękką oprawę oraz 352 bogato ilustrowane strony. 

Zakupu można dokonać wysyłając przekazem pocztowym 39 złotych (kwota zawiera już koszt wysyłki) na adres: Firma Wydawnicza Danuta Dobruszek, skr. poczt. 19; 64-100 Leszno, w miejscu na korespondencję podając tytuł (tytuły) zamawianych pozycji. Można także dokonać wpłaty na konto (szczegóły na stronie: www.ksiazkizuzlowe.pl – tam także informacje o innych żużlowych publikacjach) .

Przy zakupie więcej niż jednej pozycji warto zadzwonić (695 934-936) lub napisać meila ([email protected]).

W specjalnej promocji: dokonując jednoczesnego zakupu książki „Asy żużlowych torów – Zbigniew Podlecki” z dowolną inną (dostępną) pozycją z  tej serii, należy wpłacić 57 złotych (w tym jest już koszt wysyłki).

„Asy żużlowych torów – Zbigniew Podlecki”, autor: Tomasz Rosochacki, wydawca: Firma Wydawnicza „Danuta” Dobruszek, Leszno, 2020.

LVBET

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.