Fot.: Facebook Sønderjylland Elite Speedway
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dwa dni przed inauguracją PGE Ekstraligi rozpocznie się duńska Speedway Ligaen. Warunki atmosferyczne doprowadziły do odwołania meczów w Grindsted i Fjelsted w związku z czym kibice w Danii będą mogli obejrzeć jedynie spotkanie Sonderjylland Elite Speedway z Holsted Tigers.

 

Oba te zespoły należały w sezonie 2023 do ligowej czołówki. Ekipa z Sonderjylland zajęła ostatecznie 2 miejsce, a Tygrysy zawodząc w finale uplasowały się na 4 pozycji. Na nadchodzącą kampanie oba zmiany dokonały roszad w swoich składach. Najgłośniejszym echem odbiło się odejście Nickiego Pedersena z ekipy Tigers. Mistrz świata spędził tam 21 sezonów siedmiokrotnie wygrywając mistrzostwo Danii.

Drużyny do składu meczowego powołują pięciu zawodników. Czterech z nich ma w programie zapisanych pięć biegów w fazie zasadniczej, a rezerwowy planowo pojawia się na torze czterokrotnie. Po dwunastu biegach rozgrywane są też dwa nominowane. Na jutrzejsze widowisko menadżerowie zdecydowali się postawić na dużą ilość krajowych zawodników. W ekipie gospodarzy możemy oprócz lokalnych jeźdźców zobaczyć Szweda – Olivera Berntzona, a u gości jedynymi obcokrajowcami również będą jedynie reprezentanci kraju Trzech Koron – Jacob Thorssell i Timo Lahti.

Awizowane składy:

Sonderjylland Elite Speedway: Anders Thomsen, Mads Hansen, Oliver Berntzon, Jesper Knudsen, Sam Jensen

Holsted Tigers: Rasmus Jensen, Jacob Thorssell, Timo Lahti, Rene Bach, Bastian Pedersen

Żużel. Zengota: Wszystkie siły na pierwszy mecz. Zaczyna się pojawiać frajda i luz

Żużel. Dobrucki skomentował kolejne złoto. „To nie są żadne spacerki!”