fot. Sandra Rejzner/media klubowe PSŻ-u Poznań
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już w najbliższą sobotę o godzinie 16:30 PSŻ Poznań podejmie na inaugurację Metalkas 2. Ekstraligi drużynę ROW-u Rybnik. Zagadką pozostaje jednak skład w jakim zaprezentują się gospodarze na Golęcinie.

 

W ciężkiej sytuacji na rynku transferowym przed sezonem była drużyna z Poznania. W sezonie 2023 mimo ambitnej postawy okazali się najgorszą drużyną 1 ligi przez co spadli poziom niżej. Skorpiony chciały jednak szybko wrócić na drugi poziom rozgrywkowy przeprowadzając rewolucję kadrową. Jedynym seniorem, który pozostał w drużynie niespodziewanie został Aleksander Łoktajew, a liderem obok niego miał zostać wyróżniający się w 2 lidze Ryan Douglas. We wrześniu okazało się, że PSŻ kosztem Landshut Devils wystartuje w rozgrywkach 2. Ekstraligi, a na rynku nie było już wtedy wielu dostępnych zawodników.

Żużel. Kapitalne wieści dla Byków! Kołodziej już na torze!

Gdy oficjalnie ruszyło okienko transferowe działacze klubu z Poznania pochwalili się powrotem Matiasa Nielsena. Duńczyk startował w barwach PSŻ w latach 2020-2021. Kontrakt z PSŻ podpisał również Szymon Szlauderbach, który w Poznaniu odjechał bardzo dobre zawody w barwach Polonii Bydgoszcz, a o sile formacji U24 stanowić miał Mateusz Dul, któremu skończył się wiek juniora. Wydawało się, że skład seniorski jest już zamknięty, ale niespodziewanie poznańską ekipę zasilił jeszcze Michael Jepsen Jensen, którego ostatnie sezony nie należą do najlepszych.

Żużel. Znamy daty kolejnych meczów! Hit ligi w sobotę!

Ze względów regulaminowych pewne miejsce w kadrze meczowej mają Szlauderbach oraz Dul, którzy wypełnią limit krajowych zawodników. Raczej nikt nie wyobraża sobie, żeby zabrakło również miejsca dla Aleksandra Łoktajewa. Ukrainiec 2 dni temu podczas zawodów MPPK rozgrywanych na jego domowym torze pokonywał uznanych zawodników występujących w PGE Ekstralidze. Wydaje się, że w najgorszej sytuacji z pozostałych zawodników aktualnie jest Matias Nielsen. Były zawodnik Arged Malesy Ostrów nie miał jak na razie wielu okazji do startu spod taśmy, a w meczu sparingowym przeciwko Wilkom Krosno nie pokazał się z najlepszej strony. Ryan Douglas regularnie ściga się w Wielkiej Brytanii notując dobre występy, a także podczas sparingu z Wilkami pokazał, że jest w niezłej dyspozycji. Ostatnim chętnym do ścigania na pozycji seniorskiej jest Michael Jepsen Jensen. Doświadczony Duńczyk mimo nienajlepszych ostatnich sezonów w obu dotychczasowych meczach testowych był obok Łoktajewa liderem Skorpionów. Na pozycjach juniorskich jeśli nie będzie żadnych niespodzianek powinniśmy oglądać duet Grzelak-Teska.

Awizowane składy na mecz otwierający rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi poznamy już jutro jednak do dnia meczowego może się sporo zmienić. Wygląda jednak na to, że miejsca na spotkanie z ROW-em Rybnik zabraknie Matiasowi Nielsenowi.

Żużel. Oni odjadą pierwsze biegi PGE Ekstraligi 2024! Falubaz wraca na najwyższy szczebel, debiut w Sparcie

Żużel. Przebojem wedrze się do składu Sparty? Na Olimpijskim zachwycił i ograł Fajfera