fot. Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Tegoroczne okienko transferowe eWinner 1. Ligi można obserwować z wypiekami na twarzy. Na giełdzie drugiego szczebla rozgrywkowego dzieje się zdecydowanie więcej niż chociażby w PGE Ekstralidze. Co ciekawe, większość najbardziej niespodziewanych ruchów dotyczy Unii Tarnów. Nie inaczej jest w przypadku transferu Michała Gruchalskiego. Dużo wskazuje na to, że 22-latek jednak opuści ekipę Jaskółek i trafi do Orła Łódź.

Gruchalskiego już od dłuższego czasu wpisywano do przyszłorocznego zestawienia Unii Tarnów. Wychowanek Włókniarza Częstochowa porozumiał się ze sternikami trzykrotnych mistrzów Polski i miał pełnić rolę zawodnika do lat 24. Ku zdziwieniu tarnowskich działaczy, 22-latek ostatecznie nie podpisał kontraktu z Unią i ustalił warunki umowy z Orłem Łódź.

Tym samym sternicy Jaskółek muszą szukać innego zawodnika, który spełni najnowsze wymagania regulaminowe. Najlepszym rozwiązaniem dla tarnowian wydawać by się mogło powalczenie o Daniela Kaczmarka. Leszczynianin jest już jednak bardzo blisko dopięcia umowy z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Wiadomo również, że przedstawiciele Unii rozważają ściągnięcie ukraińskiego zawodnika – Marko Lewiszyna.

Wiemy już zatem, że druga połowa okienka transferowego także będzie intensywna dla tarnowskich działaczy. Klub poinformował już o zakontraktowaniu Nielsa Kristiana Iversena, Pawła Miesiąca i Ernesta Kozy, ale wciąż musi szukać kolejnych zawodników.