Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pogoda za oknem nie rozpieszcza kibiców żużla, niemniej jednak w niedzielę, 23 maja, poza dwoma meczami PGE Ekstraligi, odbędą się także mecze w niższych ligach. Jednym z nich jest starcie rewelacji rozgrywek eWinner 1. Ligi, a zarazem lidera tabeli – Cellfast Wilków Krosno z niespodziewanym outsiderem ligi, Unią Tarnów.

 

Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbyło się aż 20 lat temu. W 2001 roku ówczesny ŻKS Judyta Krosno oraz TŻ Kraków – Unia Tarnów rywalizowali w 2. lidze. W obu meczach zdecydowanie lepszą drużyną byli tarnowianie, którzy na wyjeździe wygrali 53:36, natomiast u siebie rozgromili żużlowców z Krosna aż 63:27. Cały sezon 2001 był udany dla Jaskółek, bowiem wygrali dziesięć meczów, dzięki czemu zapewnili sobie awans do 1. ligi. ŻKS Judyta uplasował się na trzecim miejscu, tracąc cztery punkty do zwycięzców rozgrywek.

Teraźniejszość nie jest jednak tak kolorowa dla Unii. Borykający się z problemami finansowymi zespół fatalnie rozpoczął sezon. Tarnowianie przegrali wszystkie swoje mecze, w większości z nich nie nawiązując walki z rywalami. Na domiar złego drużyna z województwa małopolskiego nie przystąpiła do żadnej rywalizacji w pełnym składzie. Jaskółki w czterech pierwszych meczach musiały sobie radzić bez kontuzjowanego Nielsa Kristiana Iversena, natomiast w meczu z Arged Malesą Ostrów zabrakło Rohana Tungeta, który był mocno poobijany po upadku w lidze duńskiej. Spotkanie z Wilkami Krosno będzie pierwszym od inauguracyjnego meczu z Wybrzeżem Gdańsk, w którym Paweł Baran będzie miał do dyspozycji pełny skład.

W dużo lepszych nastrojach są przedstawiciele Wilków Krosno, którzy będą faworytem w starciu z Unią. Po rozczarowującym meczu w Rybniku, włodarze drużyny z Podkarpacia postanowili zakontraktować Tobiasza Musielaka oraz Vaclava Milika. Ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ ten pierwszy – wychowanek klubu z Leszna – jest obecnie najlepszym zawodnikiem eWinner 1. Ligi, legitymując się średnią 2,571. Dzięki ruchom transferowym, drużyna z Krosna zanotowała cztery zwycięstwa z rządu, w tym na wyjeździe z Arged Malesą oraz Aforti Startem Gniezno. Czy teraz pójdzie za ciosem?

Pierwszy bieg zaplanowany jest na godzinę 14:00. Arbitrem zawodów będzie Paweł Słupski.

7. kolejka eWinner 1. Ligi – niedziela, 23 maja – godzina 14:00 – transmisja: nSport+

Awizowane składy:

Cellfast Wilki: 9. Tobiasz Musielak, 10. Mateusz Szczepaniak, 11. Patryk Wojdyło, 12. Vaclav Milik, 13. Andrzej Lebiediew, 15. Bartosz Curzytek

Unia: 1. Artur Mroczka, 2. Ernest Koza, 3. Niels Kristian Iversen, 4. Oskar Bober, 5. Rohan Tungate, 6. Dawid Rempała