Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poznaliśmy już składy wszystkich drużyn, które wezmą udział w zaplanowanych na 5 czerwca zawodach European U19 Pairs Speedway Championship. Na torze w Gdańsku zaprezentują się przedstawiciele siedmiu państw.

 

Każda z ekip ma prawo do wystawienia dwóch zawodników i rezerwowego. Sześć z nich skorzystało z takiej opcji, jedynie Niemcy wyłamali się od tej reguły. Nasz zespół reprezentować będą Mateusz Cierniak (Motor Lublin), Bartłomiej Kowalski (Eltrox Włókniarz Częstochowa) oraz Michał Curzytek (Betard Sparta Wrocław).

Przypomnijmy, że rywalami Polaków podczas imprezy na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego będą Czesi, Duńczycy, Niemcy, Szwedzi, Łotysze i Brytyjczycy. Mistrzowie Europy do lat 19 w jeździe parami zostaną wyłonieni po raz pierwszy w historii.

Składy drużyn:

Łotwa
1. Ernests Matjusonoks
2. Francis Gusts
15. Ricards Ansviesulis

Czechy
3. Petr Chlupać
4. Daniel Klima
16. Pavel Kuchar

Polska
5. Mateusz Cierniak
6. Bartłomiej Kowalski
17. Michał Curzytek

Szwecja
7. Philip Hellström-Bängs
8. Noel Wahlqvist
18. Casper Henriksson

Dania
9. Jesper Knudsen
10. Esben Hjerrild
19. Emil Breum Ankersen

Wielka Brytania
11. Drew Kemp
12. Anders Rowe
20. Daniel Glikes

Niemcy
13. Ben Ernst
14. Norick Blödorn

Informacje dla kibiców – wstęp na trybuny będzie się odbywał na podstawie programu zawodów w cenie 10 złotych, który zostanie dystrybuowany na stoiskach stacjonarnych w okolicach stadionu. Dzieci i młodzież do 15. roku życia oraz osoby niepełnosprawne – wstęp bezpłatny. Impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującym regulaminem sanitarnym. Otwarte zostaną dwie bramy – od strony ulicy Długie Ogrody oraz od ulicy Sadowej, przy stacji benzynowej. Wejście na stadion będzie odbywało się bramą numer 6. Dla kibiców udostępniona zostanie trybuna główna i trybuna numer 2.

Chętne osoby niepełnosprawne prosimy o zgłoszenia – do 1 czerwca – pod adresem mailowym: [email protected], wpisując w temacie wiadomości “Bilet Gdańsk”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie drogą mailową kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Patronat honorowy nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.