Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Bartosz Zmarzlik dołożył wczoraj kolejne ważne trofeum na swoją półkę. Trzykrotny mistrz świata już po raz trzeci w karierze triumfował w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Najlepszy zawodnik w historii tej prestiżowej imprezy wciąż jest jednak daleko przed nim.

 

Zmarzlikowi zostało do wyprzedzenia pięciu zawodników. Floriana Kapałę, Janusza Kołodzieja oraz Andrzeja Wyglendę może dogonić i przeskoczyć już w kolejnym roku. Cała wspomniana trójka ma bowiem po cztery złote medale. Żaden z nich nie zgromadził jednak aż tylu srebrnych krążków co 28-latek, który ma trzy takie zdobycze w kolekcji.

Wyżej są już tylko wielkie legendy polskiego żużla. Pięć razy na szczycie podium IMP stawał bowiem Zenon Plech. Daleko z przodu jest natomiast Tomasz Gollob. Mentor Zmarzlika w swojej bogatej karierze zgromadził 8 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe medale.

Warto podkreślić także wyczyn innego z czynnych zawodników – Macieja Janowskiego. Kapitan wrocławskiej Betard Sparty zgarnął wczoraj srebrny medal. To jego ósmy krążek w IMP. Więcej na koncie mają tylko Gollob (16) oraz Janusz Kołodziej (9).

Top 10 klasyfikacji wszech czasów Indywidualnych Mistrzostw Polski: