Główny partner portalu

Fot. Śląska Policja
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dziś mieliśmy poznać wyrok w sprawie wypadku spowodowanego przez byłego żużlowca, Rafała Szombierskiego. Wiadomo już jednak, że na decyzję sądu trzeba będzie poczekać. Sędzia postanowił bowiem wznowić przewód sądowy.

 

Powodem takiej decyzji jest chęć przesłuchania biegłego. Będzie ono miało miejsce 9 listopada. – Sąd planuje dodatkowo przesłuchać biegłego, który wydał opinie o skutkach tego zdarzenia dla zdrowia pani pokrzywdzonej. Wezwiemy go na rozprawę i zadamy kilka pytań – wyjaśnił sędzia Krzysztof Fojcik. (cytat za rybnik.com.pl).

– Córka czeka na zakończenie tej sprawy, nawet nie na wyrok, bo żadne rozstrzygnięcie nie przywróci jej zdrowia i sprawności – mówił z kolei ojciec ofiary wypadku w rozmowie z Adrianem Karpetą z Gazety Wyborczej.

Rybniczanin w marcu 2020 roku spowodował groźny wypadek samochodowy, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, jadąc z olbrzymią prędkością, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem prowadzonym prawidłowo przez Panią Beatę Leśniewską. Sprawca wypadku miał wówczas około 2 promile alkoholu we krwi. Poszkodowana kobieta trafiła w ciężkim stanie do szpitala i ledwo uszła z życiem. Teraz wraz z rodziną od ponad roku walczy o powrót do sprawności.