Główny partner portalu

Mateusz Cierniak. fot. Jędrzej Zawierucha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Meczami z Betard Spartą Wrocław Mateusz Cierniak rozpoczął swoją przygodę z finałami PGE Ekstraligi. Dla 19-latka ostatnie dni z pewnością były jednymi z najważniejszych w dotychczasowej karierze. Potwierdzają to zdjęcia, które młodzieżowiec zamieścił w mediach społecznościowych.

 

Cierniak dołączył do ekipy Motoru podczas listopadowego okienka transferowego. Zawodnik miał wraz z Wiktorem Lampartem tworzyć bardzo silną formację młodzieżową Koziołków i trzeba przyznać, że wywiązał się z zadania. Również jego postawa sprawiła, iż lublinianie znaleźli się w wielkim finale.

W meczu o złoto, podobnie jak przez cały sezon, zmierzył się z zawodnikami, którzy byli dla niego idolami. Przykładem jest chociażby Tai Woffinden. Gdy Brytyjczyk zdobywał pierwszy tytuł mistrza świata, Cierniak miał zaledwie 11 lat. Teraz po meczu junior mógł oblewać się z gwiazdą żużlowych torów szampanem.

fot. Instagram Mateusza Cierniaka

Dodajmy, że Cierniak zakończył rozgrywki ze średnią 1,333 punktu na bieg i był 39. najlepszym zawodnikiem ligi. Wiadomo już, że 19-latek kolejny sezon również spędzi w drużynie wicemistrzów Polski.