Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Mateusz Cierniak. fot. Jędrzej Zawierucha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Meczami z Betard Spartą Wrocław Mateusz Cierniak rozpoczął swoją przygodę z finałami PGE Ekstraligi. Dla 19-latka ostatnie dni z pewnością były jednymi z najważniejszych w dotychczasowej karierze. Potwierdzają to zdjęcia, które młodzieżowiec zamieścił w mediach społecznościowych.

 

Cierniak dołączył do ekipy Motoru podczas listopadowego okienka transferowego. Zawodnik miał wraz z Wiktorem Lampartem tworzyć bardzo silną formację młodzieżową Koziołków i trzeba przyznać, że wywiązał się z zadania. Również jego postawa sprawiła, iż lublinianie znaleźli się w wielkim finale.

W meczu o złoto, podobnie jak przez cały sezon, zmierzył się z zawodnikami, którzy byli dla niego idolami. Przykładem jest chociażby Tai Woffinden. Gdy Brytyjczyk zdobywał pierwszy tytuł mistrza świata, Cierniak miał zaledwie 11 lat. Teraz po meczu junior mógł oblewać się z gwiazdą żużlowych torów szampanem.

fot. Instagram Mateusza Cierniaka

Dodajmy, że Cierniak zakończył rozgrywki ze średnią 1,333 punktu na bieg i był 39. najlepszym zawodnikiem ligi. Wiadomo już, że 19-latek kolejny sezon również spędzi w drużynie wicemistrzów Polski.