Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Dominik Kubera fot. FB Motor Lublin
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sztaby szkoleniowe żużlowych ekip planują już pierwsze wyjazdy na tor, a także mecze sparingowe. Podobnie jak w ubiegłym roku z toru w Gdańsku skorzystać chce Motor Lublin. Koziołki mają odbyć wspólne zajęcia z gdańszczanami i być może odjadą z pierwszoligowcem trening punktowany.

 

Ekipa Motoru ma już za sobą jedno zgrupowanie przygotowawcze. Zawodnicy U-24 udali się do Zakopanego, gdzie m.in. budowali kondycję, trenowali na nartach i uczestniczyli w spotkaniach z psychologami sportowymi. Zgodnie z tradycją, cała drużyna Motoru udać ma się na jeszcze jeden obóz. W hiszpańskim Calpe wicemistrzowie Polski będą kręcić kilometry na rowerach i integrować się przed startem PGE Ekstraligi.

Gdańszczanie z kolei na swój obóz pojadą na przełomie lutego i marca. W Cetniewie stawić ma się cała drużyna, a także zawodnicy szykujący się do egzaminów na licencję „Ż”. 15 marca Wybrzeże ma zaplanowany pierwszy wyjazd na tor. Nieco później do ekipy Eryka Jóźwiaka mają dołączyć Koziołki. – Mamy dobry kontakt z trenerem Maciejem Kuciapą i współpracujemy. Rok temu oni byli w Krsko, ale tam odbyli jeden trening. Przyjechali do nas i byli zaskoczeni, że mamy dobrze przygotowany tor – opowiada menedżer Zdunek Wybrzeża w rozmowie z serwisem polskizuzel.pl.

W zeszłym roku wspólne treningi nie zakończyły się sparingiem obu zespołów. Jak będzie przed sezonem 2021? – To będzie zależało od tego, czy będziemy się czuli na siłach i czy będziemy gotowi na ściganie spod taśmy. Zobaczymy, na co pozwolą warunki pogodowe – dodaje Eryk Jóźwiak.

Stadion w Gdańsku w sezonie 2021 odegrał także istotną rolę w przygotowaniach Motoru do półfinału PGE Ekstraligi. Podopieczni Jacka Ziółkowskiego i Macieja Kuciapy trenowali na stadionie przy ul. Zawodników przed wyjazdową potyczką z żółto-niebieskimi. W konfrontacji na północy województwa lubuskiego lepsze okazały się wtedy Koziołki, które wygrały 49:41. Co ciekawe, tegoroczną kampanię Motor rozpocznie od… wyjazdu do Gorzowa. Mecz zaplanowany jest na 8 kwietnia.