Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Ojciec legendarnego zawodnika – Zoltana Adorjana konstruował silniki. Przez ostatni rok nad specjalnym zleceniem pracował sam były żużlowiec m.in. Stali Rzeszów. Dla członka węgierskiej grupy heavy metalowej Tankcsapda przygotował on bowiem specjalny motocykl żużlowy.

 

Tankcsapda to najpopularniejszy węgierski zespół heavy metalowy. To właśnie dla perkusisty tego zespołu, Tamasa Fejesa, Adorjan przez rok budował motocykl. 

– Jako dziecko byłem fanem motocykli. W Debreczynie żużel był sportem bardzo popularnym i chyba nie muszę dodawać, że Zoltan Adorjan był moim idolem i wiele razy go podziwiałem na torze. Zawsze chciałem mieć swój motocykl żużlowy i zaszczytem jest dla mnie fakt, że na moją prośbę wykonał go Zoltan. Oczywiście stanie on w honorowym miejscu w naszej sali do prób – mówi członek węgierskiego zespołu. 

Sam budowniczy motocykla przyznaje natomiast, że nie krył zdziwienia, kiedy zwrócono się do niego z tak nietypową prośbą. – Powiem szczerze, że byłem zaskoczony. Oczywiście miałem świadomość, że chłopaki z zespołu uwielbiają jazdę na motocyklach. Można ich też spotkać też na żużlu. Taka prośba była dla mnie pewnego rodzaju hołdem ze strony zespołu. Właśnie oni i żużel to chyba dwie kwestie, z których najbardziej słynął i słynie Debreczyn. W pracę włożyłem całe serce i myślę, że motocykl spełnił oczekiwania zamawiającego – komentował nietypowe zlecenie na łamach dziennika Haon Zoltan Adorjan.

Warto dodać, że węgierska grupa ma na swoim koncie utwór o tematyce żużlowej. Możecie go przesłuchać poniżej.

Zdjęcia: Tankcsapda