Rafał Dobrucki i Piotr Szymański. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Rozgrywki 1. Ligi Żużlowej od nowego sezonu nie będą już zarządzane przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Nowym podmiotem zarządzającym będzie Ekstraliga Żużlowa, która ma bardzo ambitne plany. Dyrektorem do spraw sportowych 1. Ligi zostanie natomiast Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

 

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach czekają nas spore zmiany na zapleczu PGE Ekstraligi. Oprócz tego, że zmieni się podmiot zarządzający 1. Ligi, to zwiększą się również wymagania nowych władz. Celem ma być jak najszybsza profesjonalizacja ligi, a pierwszym krokiem będzie wymuszenie na wszystkich klubach przekształcenie się w spółki. Ma to sprawić, iż od nowego sezonu będziemy mieli dwie ligi w pełni zawodowe. Jak czytamy na łamach portalu polskizuzel.pl, „Zmiany były konieczne, bowiem możliwości działania w dotychczasowej formule już się wyczerpały”.

Na tę chwilę nie jest wiadome to, czy Piotr Szymański będzie łączył nowe stanowisko z dotychczasowym, czy jednak odejdzie z Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Pewnym jest natomiast to, że od nowego sezonu główny głos nie będzie już należał do GKSŻ-u, a do Ekstraligi Żużlowej. W najbliższych latach należy się więc spodziewać dużych zmian, choć najpewniej nie nadejdą one jeszcze w przyszłym roku.