Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przed nami 10. kolejka PGE Ekstraligi. Zespoły mają coraz mniej miejsca na błąd, bo runda zasadnicza wkracza w decydującą fazę. Zmagania w ten weekend rozpoczniemy w Ostrowie Wielkopolskim oraz Toruniu. Mogą być to bardzo istotne spotkania dla układu tabeli i walki o fazę play-off.

 

ŻUŻEL MOŻESZ OBSTAWIAĆ DO 500 ZŁOTYCH BEZ RYZYKA W FUKSIARZ.PL. ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Betard Sparta Wrocław – godz. 18, Eleven Sports 1

Poprzedni piątek w końcu mógł przysporzyć trochę radości ostrowskim kibicom. Ekipa beniaminka, jak zawsze dzielnie walczyła, ale tym razem przyniosło to naprawdę dobry wynik na wymagającym lubelskim obiekcie. Podopieczni Mariusza Staszewskiego osiągnęli w Lublinie najlepszy wynik w sezonie (39 punktów) i teraz z pewnością będą chcieli pójść za ciosem. Miejscowi fani z pewnością liczą na to, że znów nierówną formę zaprezentują zawodnicy stanowiący o sile Betard Sparty.

W szeregach mistrzów Polski optymizm może powodować powrót Gleba Czugunowa. Co ważne, 22-latek nie przystąpi do spotkania z marszu, bo zdążył już potrenować. Bez wątpienia jest to spotkanie, które wrocławianie muszą wygrać, aby myśleć o zajęciu miejsca w czołowej szóstce. Jeśli piątkowe starcie zakończyłoby się porażką zespołu Dariusza Śledzia, to we Wrocławiu zrobiłoby się bardzo gorąco. Awans do kluczowej fazy sezonu stanąłby wtedy pod dużym znakiem zapytania.

Awizowane składy:

Arged Malesa: 9. Tomasz Gapiński, 10. Oliver Bertnzon, 11. Kacper Grzelak, 12. Grzegorz Walasek, 13. Chris Holder, 14. Sebastian Szostak, 15. Jakub Krawczyk.

Betard Sparta: 1. Gleb Czugunow, 2. Mateusz Panicz, 3. Tai Woffinden, 4. Zawodnik zastępowany, 5. Maciej Janowski, 6. Bartłomiej Kowalski, 7. Michał Curzytek.

KURSY FUKSIARZA:

OSTRÓW WIELKOPOLSKI – 4.30

REMIS – 16.00

WROCŁAW – 1.25

For Nature Solutions Apator Toruń – ZOOleszcz GKM Grudziądz – godz. 20.30, Eleven Sports 1

Zarówno torunianie, jak i grudziądzanie przystąpią do derbów po ważnych zwycięstwach. Pomimo rozmiarów, to jednak wygrana GKM-u była bardziej przekonująca. Zespół Janusza Ślączki nie był stawiany w roli faworytów w rywalizacji z częstochowskim Włókniarzem, a za sprawą fantastycznego Norberta Krakowiaka odniósł zwycięstwo i potwierdził, że chce się bić o TOP 6. W Apatorze liczą na zachowanie dobrej passy na swoim obiekcie i to, że do Roberta Lamberta oraz Patryka Dudka z dobrą formą dołączą kolejni zawodnicy.

Jeszcze kilka tygodni temu, patrząc na skład gości bez Nickiego Pedersena, nikt nie odważyłby się powiedzieć, że grudziądzanie mają w spotkaniu jakiekolwiek szanse. Mecz z Lwami pokazał jednak, że Gołębie potrafią wykrzesać z siebie moc pod nieobecność trzykrotnego mistrza świata. Jeśli dziś GKM-owi udałoby się sprawić kolejną niespodziankę, to upragnione play-offy mogłyby się do tego zespołu znacznie przybliżyć.

Awizowane składy:

For Nature Solutions Apator: 9. Jack Holder, 10. Robert Lambert, 11. Paweł Przedpełski, 12. zastępstwo zawodnika, 13. Patryk Dudek, 14. Denis Zieliński, 15. Krzysztof Lewandowski.

ZOOleszcz GKM: 1. Krzysztof Kasprzak, 2. Kacper Warduliński, 3. Frederik Jakobsen, 4. Przemysław Pawlicki, 5. Zawodnik zastępowany, 6. Kacper Pludra, 7. Wiktor Rafalski.

KURSY FUKSIARZA:

TORUŃ – 1.05

REMIS – 18.00

GRUDZIĄDZ – 11.00

Jeśli nie macie jeszcze konta na Fuksiarz.pl, to możecie odebrać zakład bez ryzyka do 500 zł ze zwrotem na konto główne oraz miesięczny pakiet Polsat Sport Box za darmo, w tym transmisje Ekstraligi! Tylko z naszym linkiem:https://tinyurl.com/45xtybbj