Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Upamiętnijmy Zenona Plecha okolicznościową tablicą!

fot. John Somerville Collection

W tym roku odeszła od nas legenda polskiego oraz światowego żużla, Zenon Plech. Wicemistrz świata z 1979 roku swoją przygodę z czarnym sportem zaczynał w Gorzowie. Właśnie tam, na stadionie Edwarda Jancarza, chcemy upamiętnić zawodnika Stali Gorzów specjalną, pamiątkowa tablicą.

PRZEJDŹ DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ W TEKST, BY PRZEJŚĆ DO STRONY ZBIÓRKI

Po krasnalu Tomasza Jędrzejaka i staraniami o nazwanie jednego z wrocławskich rond imieniem Ryszarda Nieścieruka, to trzecia inicjatywa z naszej strony, mająca na celu upamiętnienie legendy żużla. Tradycyjnie mamy nadzieję, że jako fani czarnego sportu, pomożecie, aby takowa tablica została odsłonięta w przeddzień Memoriału Edwarda Jancarza. Naszą inicjatywę, co nie jest niespodzianką, popiera klub z Gorzowa.

– Bez jakichkolwiek wątpliwości tablica upamiętniającą Zenona Plecha to doskonała inicjatywa. Zenon zaczynał swoją karierę w Gorzowie i przyczynił się do wielu sukcesów naszego klubu. Swoimi działaniami również chcemy upamiętnić tak wielką postać światowego żużla i w pełni popieramy akcję redakcji PoBandzie – mówi Marek Grzyb, prezes dziewięciokrotnych mistrzów Polski.

– Na pewno tablica stanie w charakterystycznym miejscu. Chcemy, aby była dobrze widoczna i przypominała, że na tym torze swoją przygodę z żużlem zaczynał dwukrotny medalista indywidualnych mistrzostw świata – mówi z kolei dyrektor klubu, Tomasz Michalski.

Wszystkich, którzy szanowali i doceniali wyczyny torowe Zenona Plecha prosimy o wpłaty na zrzutkę na pamiątkową tablicę. Dzięki Wam Super Zenon może mieć swoje stałe miejsce na obiekcie gorzowskiej Stali. Dodajmy, że im więcej środków uda nam się zebrać, tym tablica będzie okazalsza. Każdy kto wpłaci minimum 100 złotych otrzyma okolicznościową koszulkę z Zenonem Plechem po odsłonięciu tablicy.

PRZEJDŹ DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ W TEKST, BY PRZEJŚĆ DO STRONY ZBIÓRKI

LVBET

5 odpowiedzi

  1. Wstyd! Przy takiej kasie krążącej w żużlu, takie kluby jak Stal, czy Wybrzeże, NATYCHMIAST po śmierci Super Zenona powinny wygospodarować środki na upamiętnienie tego zawodnika. Zrzutka w tym przypadku jest żenująca.

    1. powiedz to księgowej w klubie, tym czy innym, ubawisz kobietę do łez, a jak już się ubawi, a ty dalej będziesz obstawał przy swoim, to przegryzie Ci aortę 😉

  2. Do Dariusza i Chwdtrollom:
    Nie zgadzacie się, macie prawo.
    Moim zdaniem, to właśnie kibice powinni być fundatorami tablicy. To dla nas kibiców Zenon Plech był bohaterem. W czasach gdy jeździł po torach całego świata na stanowisku nie było p. Grzyba czy p. Zdunka. Kibice byli i będą zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.