Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa do świata żużlowego powraca turniej Nice Challenge. Tym razem arena zmagań będzie tor w Pardubicach. Będą to jedne z ostatnich zawodów rozegranych w sezonie 2021 na Starym Kontynencie. W towarzyskim meczu międzypaństwowym zmierzą się drużyny Nice Polska Racing Team z reprezentacją Czech.

 

W poprzednich latach turnieje Nice Challenge rozgrywane były na jednakowych silnikach, podstawionych przez organizatorów. W 2018 roku na toruńskiej MotoArenie zwyciężył Antonio Lindbaeck. Rok później odbyły się aż 3 turnieje na różnych torach. Najpierw na wyspie Isle of Wight triumfował Steve Worrall. Później rywalizacja przeniosła się do Europy kontynentalnej, gdzie w Daugavpils zwyciężył niespodziewanie Ernest Matjuszonoks, a na zakończenie sezonu w Tarnowie najlepszy okazał się Ernest Koza. W 2020 roku Nice Challenge się nie odbył, ale idea powraca na koniec sezonu 2021.

Na torze w Pardubicach dojdzie do ciekawej rywalizacji. Drużyna Nice Polska Racing Team składająca się z najlepszych zawodników tegorocznego cyklu Nice Cup zmierzy się z reprezentacją Czech. W składzie Nice Racing Team zabraknie oczywiście kontuzjowanego Mateusza Jabłońskiego, który w klasyfikacji generalnej Nice Cup 2021 zajął drugie miejsce. W związku z tym powołanie otrzymał kolejny z sklasyfikowanych zawodników, Kacper Grzelak. Nice Polska Racing Team będzie wspierana przez kapitana, Andrzeja Lebiediewa. 

Gospodarze z Czech awizowali mocny skład oparty na miejscowych zawodnikach z Pardubic. Najlepszych lokalnych juniorów będzie wspierał Vaclav Milik. Po zakończeniu zmagań drużynowych odbędzie się dodatkowo jeszcze jeden bieg dla najlepszych zawodników obu drużyn. W wielkim finale do wygrania będą wartościowe nagrody od grupy Nice: napędy do bram i rolet z rodziny NiceHome oraz systemy inteligentnego domu Fibaro czy centrale do integracji systemów domowych z rodziny elero CenteroHome. Wszyscy zawodnicy otrzymają od organizatorów bezpłatnie do wykorzystania opony DeliTire.

– W sezonie 2021 zdaliśmy egzamin jako środowisko żużlowego. Pamiętajmy, że rozpoczynaliśmy sezon w obliczu pandemicznych obostrzeń, ale udało przeprowadzić się większość zmagań, więc wspólnie byliśmy w stanie wypracować odpowiednie rozwiązania. W tym roku odbyło się aż 7 rund Nice Cup i postanowiliśmy wyróżnić najlepszych zawodników nominacją do startu w turnieju w Pardubicach – powiedział Adam Krużyński, Dyrektor Zarządzający Nice Polska. W organizację turnieju zaangażowała się również czeska firma Technopark, która od ponad 20-stu lat odpowiada za rozwój marki Nice na terenie Czech.

Patronat honorowy nad turniejem objął Europoseł, Ryszard Czarnecki. – 3 tygodnie temu w Pardubicach byliśmy świadkami triumfu Jakuba Miśkowiaka w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Teraz do tego piękna miasta, zawitają gwiazdy przyszłości. Najbardziej utalentowani polscy zawodnicy z cyklu Nice Cup oraz najbardziej obiecujący czescy juniorzy. Myślę, że czeka nad interesujące spotkanie na koniec roku – mówi Ryszard Czarnecki, który w tym sezonie był po raz kolejny patronem cyklu SEC.

Początek rywalizacji w najbliższą  sobotę o godzinie 13:00. W trakcie zmagań dodatkowo będą rozgrywane wyścigi w ramach Indywidualnych Mistrzostw Czech w klasie 250cc. Sędzią zawodów będzie Pavel Kubes.

Nice Polska Racing Team
1. Andrzej Lebiediew
2. Sebastian Szostak
3. Artiom Juhno
4. Jakub Krawczyk
5. Wiktor Przyjemski
6. Kacper Grzelak

Czechy
9. Vaclav Milik
10. Jan Jenicek
11. Petr Chlupac
12. Jaroslav Vanicek
13. Daniel Klima
14. Daniel Silhan