W Danii legendarny Erik Gundersen od lat sam pomaga szkolić swoich następców, a trzeba przyznać, że kandydatów na nich jest coraz więcej. Jednym z nich jest jedenastoletni Elias Jamil, który w miniony weekend wygrał turniej o puchar Alfa Buska, który został rozegrany na torze w Silkeborgu.

Drugie miejsce w zawodach zajął Rasmus Larsen, a na najniższym stopniu podium stanął Villads Pedersen. Zawodnicy ścigali się oczywiście na motocyklach o pojemności 85 ccm. Zdaniem duńskich obserwatorów młodych talentów żużla, jeśli Jamil nadal będzie się tak rozwijał, to już za parę lat może być o nim głośno w klasie 500 ccm, czyli w „dorosłym” speedwayu. Marzenie Eliasa Jamila to dobre oceny w szkole i (oczywiście) złoty medal mistrzostw świata w przyszłości.

Tego mu życzymy, a tymczasem sami zobaczcie, jak młodzieniec radzi sobie w klasie 85 ccm.