fot. Startrax Oval Racing
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niewykluczone, że niedługo na Wyspach Brytyjskich rozgrywane będą dwa turnieje Grand Prix. Takie plany ma nowy właściciel praw do organizowania indywidualnych mistrzostw świata, firma Discovery Sports Events.

 

W przyszłym roku – jak wiadomo – na terenie Wielkiej Brytanii odbędzie się turniej w Cardiff. Niewykluczone, że od 2023 roku pojawi się kolejny. 

– Mamy prawa do zorganizowania kolejnego turnieju na terenie brytyjskim. Najważniejsze jest jednak znalezienie odpowiedniej lokalizacji. Na pewno nie można zaprzepaścić całej pracy, jaką BSI wykonało dla rozwoju turnieju w Cardiff i powinien mieć on swój, nazwijmy to, priorytet. Drugi turniej trzeba organizować ostrożnie, aby nie „przysłonić” nim tego na Principality Stadium – mówi szef Discovery Sports Events, Francois Ribeiro, na łamach Speedway Star. 

Jak twierdzi angielski periodyk, jednym z wariantów może być rozegranie turnieju poza Walią i jego powrót do Anglii. Jedną z ewentualnych opcji jest Grand Prix na obiekcie Oddsal w Bradford, gdzie czynione są starania, aby powrócił żużel. Legendarna brytyjska arena gościła finały światowe – w 1985 oraz 1990 roku. Jest również pomysł rozegrania turnieju na obiekcie, gdzie ułożony zostanie sztuczny tor.

A czy i kiedy pojawi się drugie Grand Prix w Wielkiej Brytanii, przekonamy się pewnie dopiero w przyszłym roku.