Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Cykl Złotego Kasku w 1976 roku zwyciężył Marek Cieślak. Polak pokonał wówczas ikony polskiego żużla. Jako trofeum otrzymał jak sama nazwa wskazuje złoty kask. Już niedługo będzie można go wylicytować, a pieniądze pójdą na cele charytatywne.

 

Marek Cieślak w ostatnich kilkunastu latach odnosił duże sukcesy jako trener żużlowy. W poprzednim wieku był także żużlowcem częstochowskiego Włókniarza, z którym zdobył wiele osiągnięć. W ich barwach zwyciężył chociażby cykl Złotego Kasku, który zorganizowano w 1976. Na przestrzeni czterech turniejów w Opolu, Gorzowie Wielkopolski, Lesznie i Częstochowie uzyskał 54 punkty. Za jego plecami znalazły się ówczesne gwiazdy polskiego żużla, czyli Edward Jancarz i Jerzy Rembas.

Dzisiejszego dnia legendarny trener postanowił poinformować wszystkich, że to trofeum zostanie przekazane na cele charytatywne. Licytacja odbędzie się 10 lutego 2024 roku podczas balu charytatywnego organizowanego przez Hospicjum na sali Arche w Częstochowie. Nie jest to zwykły puchar, tylko jak sama nazwa wskazuje – złoty kask. Z pewnością dla wielu sympatyków sportu żużlowego będzie to miało niezwykłą wartość sentymentalną.