Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Choć NovyHotel Falubaz Zielona Góra w dobrym stylu wrócił do PGE Ekstraligi i ambitnie powalczył na terenie Betard Sparty Wrocław, to teraz w głowach zielonogórzan jest już kolejne ważne wyzwanie. W niedzielę do Grodu Bachusa przyjedzie bowiem ZOOleszcz GKM Grudziądz, czyli jeden z tych zespołów, który zdaniem ekspertów także będzie bił się o pozostanie w rozgrywkach. Beniaminek chce się dobrze przygotować do zawodów i zaplanował na czwartek dodatkowy sparing.

 

Nie jest tajemnicą, że jednym z najważniejszych elementów w walce o utrzymanie będzie punktowanie na domowym torze. Zielonogórzanie chcą się w dobrym stylu przywitać z kibicami na W69 i zanotować pewną wygraną z grudziądzanami. Oprócz treningów pomóc ma w tym sparing z Texom Stalą Rzeszów.

Żużel. Poparzył go motocykl, potem wygrywał biegi! Jensen o wejściu do PGE Ekstraligi (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Sobotnia potyczka rzeszowian z H. Skrzydlewska Orłem Łódź pokazała, że Texom Stal ma konkretne plany na Metalkas 2. Ekstraligę. Zespół ze stolicy Podkarpacia odjechał bardzo dobre zawody i triumfował 54:36. Dzięki temu po inauguracyjnej rundzie to rzeszowianie są na szczycie rozgrywek.

Starcie zielonogórsko-rzeszowskie będą mogli obejrzeć kibice. Bilety na to wydarzenie kosztują 10 złotych. Wspomniany sparing odbędzie się o godz. 19. Hit 2. kolejki PGE Ekstraligi zaplanowany jest z kolei na niedzielę. Żużlowcy ruszą do boju o godz. 19.15.

Żużel. „Nie powinien reprezentować naszych barw”. Kłótnia Polisa z kibicami! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)