Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Reprezentacja Szwecji to kolejna drużyna narodowa, która odkryła skład kadry na zmagania w 2024 roku. Dla kibiców największym zaskoczeniem może być to, że na liście widnieje nazwisko Timo Lahtiego. Do tej pory występował on jako Fin.

 

Największą radością dla Szwedów z sezonu 2023 są z pewnością sukcesy Fredrika Lindgrena. Doświadczony zawodnik odjechał najlepszy rok w karierze i zgarnął srebrny medal indywidualnych mistrzostw świata. W Drużynowym Pucharze Świata z kolei ekipa Morgana Anderssona była daleka od awansu do finału. W półfinale lepsi od Szwedów okazali się Brytyjczycy, a w barażu zdecydowanie odjechali im Australijczycy.

Na kolejny rok Szwedzi zaprezentowali 13 nazwisk w kadrze seniorskiej oraz dziewięć w kategorii U19/U21/U23, którą prowadzi Alexander Edberg. Tym najbardziej zaskakującym nazwiskiem może być Timo Lahti. Choć zawodnik ma szwedzkie obywatelstwo, to jeszcze w tym sezonie 31-latek prowadził Finlandię w zmaganiach o DPŚ.

Przypomnijmy, że najważniejszą imprezą dla drużyn narodowych w sezonie 2024 będzie Speedway of Nations. Impreza odbędzie się w Manchesterze w dniach 9-13 lipca.

Seniorzy:

Fredrik Lindgren

Kim Nilsson

Jacob Thorssell

Antonio Lindbäck

Oliver Berntzon

Timo Lahti

Filip Hjelmland

Mathias Thörnblom

Joel Andersson

Anton Karlsson

Victor Palovaara

Daniel Hendersson

Jonatan Grahn

U19/U21/U23

Casper Henriksson

Ludvig Selvin

Noel Wahlqvist

Philip Hellström Bängs

Avon Van Dyck

Eddie Bock

Anton Jansson

Sammy Van Dyck

Erik Persson