Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Znany jest już terminarz Bauhaus-Ligan na sezon 2022. Rozgrywki drugiej najmocniejszej ligi na świecie ruszą 3 maja. Zawodnicy będą ścigać się w Kraju Trzech Koron we wtorki i czwartki.

 

 

W przyszłorocznych rozgrywkach w Szwecji będzie się ścigać dziewięć drużyn. Na początek Lejonen Gislaved podejmie Rospiggarnę Hallstavik, Vetalnda Speedway zmierzy się z Vastervik Speedway, Piraterna Motala stoczy starcie z Dackarną Malilla, a Indianerna Kumla będzie rywalizować z Masarną Avesta. Dwa dni po swoim pierwszym pojedynku Rospiggarną zamknie kolejkę meczem w Eskilstunie z tamtejszą Smederną.

Sezon zasadniczy w Szwecji ma się zakończyć 23 sierpnia. Tydzień później rozpoczną się ćwierćfinały fazy play-off. Kluczowe starcia o mistrzostwo zaplanowano natomiast 20 i 22 września.

Przypomnijmy, że w niedawno zakończonym sezonie na szwedzkich torach najlepsza była Dackarna Maililla. Zespół m.in. Macieja Janowskiego pokonał w finałowym dwumeczu Smedernę Eskilstunę. Ekipa z Malilli tym samym wróciła na tron po 14 latach.