Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sezon ligowy rozkręca się w najlepsze, a weekendy są coraz pełniejsze żużlowych imprez. W sobotę pierwszą ważny turniej w 2024 roku odjechała Żużlowa Reprezentacja Polski, która rywalizowała w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Jazdę Polaków po kolejne złoto śledziło wielu kibiców.

 

Kadra prowadzona przez Rafała Dobruckiego pokazała się w Grudziądzu z kapitalnej strony. Choć można było spodziewać się zażartej polsko-duńskiej walki o złoto, to właśnie Polacy pokazywali się ze znacznie lepszej strony. Ostatecznie nasza kadra uzbierała 51 punktów, czyli aż o 16 więcej od ekipy z Kraju Hamleta.

Żużel. Martin Vaculik: Medal w GP mnie napędził. Kuba Miśkowiak da nam dużo dobrego (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Sukces Polaków w grudziądzkich zmaganiach przyciągnął wielu kibiców przed telewizory. W szczytowym momencie sobotnią transmisję na antenie TVP Sport śledziło 242 tysiące widzów, a średnia oglądalność wyniosła 165 tysięcy. Co ciekawe, impreza promowana przez speedwayevents.pl, była najlepiej oglądana w całym tygodniu od 1 do 7 kwietnia.

Przypomnijmy, że złoto wywalczyła drużyna w składzie Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, bracia Pawliccy, Wiktor Przyjemski. Dla Polaków to trzecie złoto z rzędu w Drużynowych Mistrzostwach Europy.

Żużel. Polacy nie pozostawili złudzeń. Tak Biało-Czerwoni zgarnęli złoto w Grudziądzu (GALERIA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)