Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kilku szkoleniowców w sezonie 2023 dysponuje liczniejszą kadrą niż limit zawodników w składzie na mecz ligowy. W gronie tych trenerów jest Tomasz Bajerski, który na ten moment ma do dyspozycji aż siedmiu seniorów. Opiekun Skorpionów przyznaje, że decyzja o tym, kto pojedzie w bardzo ważnym starciu z Trans MF Landshut zapadnie niedługo przed spotkaniem, a kluczowy dla wyboru będzie sparing z Optibet Lokomotivem Daugavpils.

 

Otwierający pojedynek poznańskiej ekipy z drużyną z Bawarii dość szybko został okrzyknięty bardzo istotnym w kontekście walki o utrzymanie w rozgrywkach. Niezwykle ważny jest zatem dobór odpowiedniego składu na to spotkanie. Na ten moment do dyspozycji szkoleniowca są Adrian Cyfer, Adrian Gała, Kevin Fajfer, Antonio Lindbaeck, Aleksandr Łoktajew, Emil Breum oraz Jonas Seifert-Salk.

W podjęciu właściwej decyzji Bajerskiemu ma pomóc seria sparingów. Najpierw zmierzy się z dwoma sąsiadami z Wielkopolski – Startem Gniezno oraz Metaliką Recycyling Kolejarzem Rawicz. Ten najważniejszy sparing odbędzie się jednak przeciwko drugoligowcowi z Daugavpils.

– Mamy sparingi z Gnieznem, Rawiczem, a także Daugavpils. Ostatni z nich będzie dla mnie bardzo ważny i zawodnicy też o tym wiedzą. Odbędzie się on w Poznaniu 6 lub 7 kwietnia, w zależności od tego, kiedy pojedziemy pierwszy mecz ligowy. On zdecyduje. Po nim będziemy wiedzieli, kto pojedzie w pierwszy spotkaniu, a kto będzie musiał poczekać jeszcze na swoją szansę – mówił Tomasz Bajerski podczas konferencji w ramach „Speedway Business Club”.

Po rywalizacji z niemieckim zespołem PSŻ czeka pierwszy wyjazd w 1. Lidze Żużlowej. 2. kolejka będzie dla Skorpionów jeszcze bardziej wymagająca, bo wtedy beniaminek uda się do Zielonej Góry, czyli na teren faworyta do zwycięstwa w 1. Lidze Żużlowej.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Patryk Dudek o swoim byłym klubie: W zeszłym sezonie też byli faworytami. Poziom w 1. Lidze jest wysoki – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Maciej Janowski: Mistrzostwo świata to od zawsze mój cel. Jestem zmotywowany do walki o złoto – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)