Główny partner portalu

Żużel. Sajfutdinow: Sportowo jestem bardzo zły. Ciężko umiejętnościami nadrobić brak prędkości

Emil Sajfutdinow. Foto: Kamil Woldański
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Emil Sajfutdinow bez wyścigu nominowanego? Tak się zdarzyło w niedzielny wieczór w Częstochowie. Jego Fogo Unia Leszno pokonała Eltrox Włókniarza Częstochowa 49:41, ale sam Rosjanin przyznał się Łukaszowi Benzowi, że sportowo jest bardzo zły. Dlaczego?

7 punktów to dorobek „Baszkirskiej Torpedy” z niedzielnych zawodów. Biegi z jego udziałem znów były efektowne, ale tym razem nie przynosiły gigantycznych zdobyczy. Piotr Baron nie wystawił Sajfutdinowa w wyścigach nominowanych. W finale sezonu 2020 Emil ustąpił miejsca juniorowi, ale taki przypadek, gdy nie było go w ogóle w obsadzie ostatnich gonitw zdarzył się… w 2017 roku! 20 sierpnia Byki podejmowały ROW Rybnik i to właśnie wtedy Rosjanin nie został desygnowany do biegów nominowanych, z powodów sportowych. Zanotował 5 punktów z bonsuem.

Dlaczego w niedzielnym starciu z Lwami nie wszystko poszło po jego myśli? – Cieszę się z wygranej, bo po domowej porażce ze Stalą bardzo jej potrzebowaliśmy. Ja osobiście sportowo jestem bardzo zły, bo od początku nic mi nie idzie tak jak chciałem. Nie mam tej prędkości, której potrzebuje, a na razie ciężko to nadrobić umiejętnościami. Ten sport jest uzależniony od sprzętu i silników, którymi dysponujemy – powiedział Łukaszowi Benzowi z nSport+ Sajfutdinow. – Mam nadzieję, że wkrótce coś znajdę i będę się czuł szybki – dodał.

Czytaj także: Żużel. Fogo Unia triumfuje w Częstochowie po niemrawym początku! Ważne punkty zawodników U24 (RELACJA)

W meczu z Włókniarzem, w roli lidera Fogo Unii Sajfutdinowa z powodzeniem zastąpił Janusz Kołodziej (13+1). W drugiej części zawodów przebudził się także Piotr Pawlicki. Kryzys, który wieszczono po meczu ze Stalą Gorzów można już włożyć między bajki. Za 5 dni mistrz Polski podejmie eWinner Apatora Toruń i będzie faworytem tej konfrontacji.

KONRAD MARZEC