Główny partner portalu

fot. Jakub Soboczyński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poniedziałkowe przetracie szlaków, czyli opóźniona inauguracja sezonu 2021 w Ostrowie Wielkopolskim. Z powodu pozytywnych wyników testów na koronawirusa, Start musiał przełożyć swoje dwa pierwsze mecze, z kolei ostrowianie nie pojechali z Polonią Bydgoszcz ze względu na atak śniegu. Tym samym poniedziałkowe starcie będzie sprawdzianem zarówno dla gospodarzy, jak i dla gości.

Składy zespołów na pierwszy rzut oka wyglądają na dość wyrównane. W poniedziałkowym meczu dużą rolę odegrać może dyspozycja dnia po wielomiesięcznej przerwie. Będzie to także weryfikacja dla samych zawodników, który z nich lepiej przepracował okres zimowy. Zarówno jeden jak i drugi zespół celuje w walkę o fazę play-off na zapleczu PGE Ekstraligi.

Przed startem sezonu 2021 wysoką formę sygnalizował Nicolai Klindt. Już poprzedni rok pokazał, że doświadczony Duńczyk jest w stanie skutecznie rywalizować nawet na poziomie ekstraligowym. Sam zainteresowany przyznaje, że nie rezygnuje z walki o swoje największe marzenie, którym jest awans do cyklu Grand Prix. Kto wie, być może świeżo rozpoczęty sezon będzie należał właśnie do niego?

Wszystkie oczy zwrócone będą z pewnością na Olivera Berntzona. Od tego roku będzie on stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix, a więc motywacji do jazdy z pewnością mu nie brak. Szwed już od samego początku stawia sobie za cel udowodnić, że na jazdę wśród najlepszych na świecie zasługuje. I oczywiście był bohaterem głośnego transferu pomiędzy zainteresowanymi klubami, czyli Start zamienił na Ostrovię.

Zawodnicy Arged Malesy – bo właśnie po taką nazwą będą startować ostrowianie – zdążyli solidnie potrenować na własnym obiekcie. Przypomnijmy, że jako pierwszy ośrodek w Polsce poradzili sobie z przygotowaniem nawierzchni po zimie. Tym samym zdążyli już na nowo odkryć domowy obiekt. W poniedziałkowym meczu może okazać się to sporym atutem.

Awizowane składy:

Start Gniezno: 1. Mirosław Jabłoński, 2. Frederik Jakobsen, 3. Timo Lahti, 4. Peter Kildemand, 5. Oskar Fajfer, 6. Marcel Studziński, 7. –

Ostrovia Ostrów: 9. Nicolai Klindt, 10. Tomasz Gapiński, 11. Patrick Hansen, 12. Grzegorz Walasek, 13. Oliver Berntzon, 14. Jakub Krawczyk, 15. Sebastian Szostak.

Sędzia: Jerzy Najwer

SEBASTIAN SIREK

2 komentarze on Żużel. Opóźniona inauguracja sezonu Aforti Startu i Arged Malesy, czyli derby Wielkopolski

Skomentuj

2 komentarze on Żużel. Opóźniona inauguracja sezonu Aforti Startu i Arged Malesy, czyli derby Wielkopolski

Skomentuj