Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

PGE Ekstraliga ogłosiła właśnie umowę partnerską z Red Bullem, czyli ogromną austriacką spółką zajmującą się produkcją napojów energetycznych. Na współpracy mają zyskać przede wszystkim młodzi  zawodnicy, którzy otrzymają wyjątkowe nagrody za sukcesy na torze. Współpraca potrwa przynajmniej przez najbliższe trzy sezony.

 

Najważniejszym elementem współpracy jest program Red Bull Juniorskie Asy. Ma on pomóc w rozwoju zawodnikom startującym w PGE Ekstralidze. Młodzieżowcy przez cały sezon będą zbierać punkty na podstawie zajmowanych miejsc w każdym drugim biegu meczu (w drugim biegu rywalizują wyłącznie juniorzy). Tabela wyłoni zwycięzców specjalnego programu.

Twórcy inicjatywy przygotowali okazałe nagrody dla najlepszych juniorów. Zwycięzca otrzyma tytuł juniora sezonu, silnik i konsultacje z tunerem o wartości 30 tysięcy złotych, a także możliwość uczestnictwa w obozie treningowym w Red Bull Athlete Performance Center.

– Jestem pewien, że zwycięzca programu Red Bull Juniorskie Asy będzie zachwycony. Red Bull Athlete Performance Center to medyczne centrum przygotowań, w którym najlepsi zawodnicy z całego świata testują swoje organizmy. Tam nie ma żartów, specjalistom nie umknie najdrobniejszy szczegół, nie da się tam nikogo oszukać. To absolutny top i niezastąpiona skarbnica wiedzy o swoim własnym organizmie – mówi Maciej Janowski, który został ambasadorem programu, w oficjalnym komunikacie.

– Współpraca z globalną marką, którą jest Red Bull, to dla nas nobilitacja – mówi Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej. – Wpisuje się to w strategię marketingową Ekstraliga 3.0, ponieważ stawiamy na szkolenie i rozwój młodych zawodników, co przekłada się na obecność polskich juniorów w składach drużyn PGE Ekstraligi, rozgrywki U24 Ekstraligi z ich udziałem, a także całą piramidę szkoleniową obejmującą treningi i szkolenie oraz starty w zawodach miniżużlowych, 250 cc, jak również 500 cc. Uważamy, że tego typu partner jest też wielką szansą dla młodych zawodników – dodaje.

Dodajmy, że nagrodzonych będzie także dwóch kolejnych najlepszych juniorów sezonu. Drugi najlepszy żużlowiec z biegów młodzieżowych zgarnie ramę o wartości 20 tysięcy złotych. Trzeci otrzyma z kolei voucher do sklepu żużlowego na 10 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Dominik Kubera: Fajnie jeździ mi się w tym roku. W Bydgoszczy obierałem dobre ścieżki – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Piotr Protasiewicz: Formacja juniorska potrzebuje dużego wsparcia oraz wiele pracy – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)