Przemysław Pawlicki. fot. media klubowe Falubazu Zielona Góra

Kolejne karty zostały odkryte. Decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego Przemysław Pawlicki otrzymał dziką kartę, więc w Pile pojedzie z numerem 16 na plecach. Drugi finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędzie się 16 lipca, o godzinie 15:30.

Przemysław Pawlicki w tym sezonie na żużlowych torach spisuje się fantastycznie, więc otrzymanie dzikiej karty nie może dziwić. Żużlowiec Enea Falubazu Zielona Góra zajmuje 2. miejsce wśród klasyfikowanych zawodników 1. ligi żużlowej, legitymując się średnią punktową na poziomie 2,542 punktu na bieg. Ponadto, świetnie wypadł w finale Złotego Kasku, uzyskując awans do Grand Prix Challenge.

Obecność starszego z braci Pawlicki może cieszyć miejscowych kibiców, gdyż jako junior jeździł na wypożyczeniu w barwach Piły. – Mogę się tylko cieszyć z wysokiej formy w tym sezonie i z tego, że została ona zauważona. Dziękuję za otrzymanie nominacji. Nie udało mi się niestety w tym sezonie dostać do grona stałych uczestników cyklu, spróbuję zatem pokazać się z jak najlepszej strony jako zawodnik z dziką kartą. Tor w Pile znam dość dobrze, chociaż dawno tam nie startowałem w zawodach. Sam jestem ciekaw, jak na nim wypadnę po latach przerwy. – mówi Pawlicki w komentarzu przesłanym w informacji prasowej.

Popularny „Shamek” zapisał się w historii cyklu, zdobywając dwa medale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Oba medale są koloru srebrnego. Pierwszy z nich Pawlicki wywalczył w 2011 na torze w Lesznie, jako zawodnik Polonii Piła. Drugi medal natomiast wywalczył w 2017 roku w Gorzowie Wielkopolski, jako zawodnik lokalnego klubu.

Bilety na lipcowe zawody można już kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl