Żużel. Prezes Wybrzeża: Wskażcie choć jednego zawodnika, który przez ostatnie 12 lat w Gdańsku nie otrzymał pieniędzy

Facebook Energa Wybrzeże Gdańsk
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od pewnego czasu wiemy, że nowym sponsorem tytularnym Wybrzeża Gdańsk została Energa z Grupy Orlen. Teraz klub czekają zmiany w zarządzie w związku z wymaganym do otrzymania licencji w kolejnym sezonie przekształceniem  stowarzyszenia w spółkę. Oprócz tego Wybrzeże musi spłacić też zaległości finansowe wobec zawodników. Jak przekonuje prezes Tadeusz Zdunek, nie będzie z tym żadnego problemu. 

 

W związku ze zmianami w strukturach ligi i powstaniem Speedway 2. Ekstraligi, aby starać się o licencję klub Energa Wybrzeże Gdańsk będzie musiał dokonać przekształcenia stowarzyszenia w spółkę. Zgodnie ze słowami Tadeusza Zdunka, ma być to spółka akcyjna.

– Chcemy, żeby część sponsorów czy kibiców mogło objąć akcje tej spółki. Spółka zostanie podpisana i zawiązana w najbliższym czasie. Zobaczymy, kto zostanie prezesem. W składzie zarządu będą właściciele spółki – wyjaśnił sternik Wybrzeża w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.

Oprócz spraw formalnych, aby móc starać się o licencję gdański klub musi rozliczyć się także z zawodnikami za zeszły sezon. Według doniesień medialnych, dług Wybrzeża ma sięgać milionowej kwoty.

– Wskażcie mi choć jednego zawodnika, który przez ostatnie 12 lat w Gdańsku nie otrzymał swoich pieniędzy. To jest moja odpowiedź. Powiem więcej. Ci sami zawodnicy, z którymi były różne perturbacje, później polecali innym zawodnikom nasz klub i mówili: „idźcie do Gdańska, tam jest nieźle” – przekonuje Tadeusz Zdunek.

Współpraca gdańszczan z Energą z grupy Orlen niewątpliwie sprawia, że klub może spoglądać w przyszłość z większymi ambicjami niż dotychczas. Podczas dzisiejszego briefingu prasowego Wybrzeża wraz z nowym sponsorem tytularnym padały słowa nawet o powrocie do Ekstraligi.

– Z radością ogłosiliśmy współpracę z Wybrzeżem jako Sponsor Tytularny na sezon 2024. Cieszy mnie to, że logo Energi z Grupy ORLEN będzie widniało na kombinezonach i motocyklach zawodników. Przygotowania do nowego sezonu trwają, a plany są bardzo ambitne. Awans do Ekstraligi to nie tylko marzenie zawodników i władz Klubu, ale przede wszystkim kibiców. Przed Wami dużo pracy, ale każda praca połączona z determinacją, siłą woli i walki sportowej, da porządne rezultaty. Tego serdecznie życzę – podsumowała podczas spotkania Adrianna Sikorska, wiceprezes ds. komunikacji Energi SA.