Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nieco ponad tydzień został  do wydania naszej publikacji „Żużlowe rozmowy PoBandzie”. Jak już wspominaliśmy, to pozycja zawierająca publikowane oraz premierowe materiały, wywiady z byłymi zawodnikami, dziennikarzami czy artystami. Wszystkich bohaterów łączy jeden wątek – żużel.

 

– Wiele osób słuchało, wiele przeczytało, nie zawsze znajdując czas i determinację, by odszukać kolejne, bądź wcześniejsze rozmowy. Pomyśleliśmy więc, w jaki sposób umożliwić czytelnikom dostęp do niebanalnych wywiadów w jednym miejscu. Uznaliśmy, że należałoby wydać przynajmniej część żużlowych pogaduch w formie książki. Jedno miejsce i możliwość powrotu do najbardziej frapujących fragmentów w każdym momencie, bez konieczności wertowania internetu – to powinno przyciągać i zarazem być wygodne. Przy tym papierowa, tradycyjna forma, skłaniająca do nostalgii i refleksji, będąc przy tym potencjalnie znakomitym upominkiem dla zaprzyjaźnionej Fanki, czy Kibica speedway`a. Dobór treści jest naturalnie subiektywny, acz mamy nadzieję, iż spełniający oczekiwania i zaspokajający najwybredniejsze gusta. Wierzymy, że Rozmowy zaskarbią i Waszą, naszych wiernych Czytelników – sympatię, jak udało się im tego dokonać z naszymi sercami – mówi Przemysław Sierakowski, współautor pozycji.

Tradycji musi stać się zadość. Tym samym, część dochodu ze sprzedaży publikacji trafi do poszkodowanych zawodników, których wspiera Fundacja PZM.

– Dla mnie i dla Przemka publikacja to okazja do podsumowania naszych rozmów z żużlowymi postaciami. Wybraliśmy te wywiady, które są ważne zarówno dla nas, jak i dla naszych rozmówców. Od początku istnienia strony staramy się pomagać tym, którzy się ścigali na żużlowych torach i na nich stracili swoje zdrowie, czy też są obecnie trudnym położeniu życiowym. Pomaganie jest rzeczą szlachetną i tak też będzie tym razem. 20 procent trafi do poszkodowanych przez życiowy los zawodników – mówi menager portalu oraz współautor publikacji, Łukasz Malaka. 

Jak się okazuje, publikacja okazała się za „gruba”. Ostateczne będzie liczyła mocno ponad 400 stron. 

– Mogę powiedzieć tylko tyle, że tak pokaźnej książki o żużlu jeszcze nie wydawaliśmy w naszej historii. Będzie zdecydowanie pokaźniejsza, aniżeli publikacja Wojtka Drożdża. Powiem więcej, z autorami musieliśmy przeprowadzić selekcję materiałów. Nie wszystkie planowane się zmieściły. Jeśli autorzy będą mieli wolę, następne ukażą się być może w kolejnej części. Z pewnością jest co czytać, o tym obecnym żużlu, jak i tym byłym – mówi nam Tomasz Borysewicz z wydawnictwa Top-Offset. 

W pozycji nie mogło również zabraknąć obszernych wspomnień z kariery indywidualnego mistrza świata z Norden, Egona Mullera.

– Wiem o tej pozycji od jakiegoś czasu i pomimo faktu, że sam wydaję w listopadzie swoją oficjalną autobiografię w Niemczech, to zgodziłem się na publikację jej fragmentów, moich przemyśleń, w wydaniu Rozmów PoBandzie. „Tracklista” książki jest mi doskonale  znana. Z wieloma jej bohaterami spotykałem się na żużlowym torze, jak i poza nim. Jedno wiem. Po sezonie Ci, co znają polski język będą mieli co czytać do herbaty lub czegoś mocniejszego (śmiech). Fakt, że część środków ze sprzedaży idzie na pomoc poszkodowanym zawodnikom to bardzo fajny pomysł autorów. Wszystkim gorąco polecam  – dodaje Egon Muller. 

Pozycja wydawnicza – Rozmowy PoBandzie ukaże się 27 września. Książkę można zamawiać w przedsprzedaży pod adresem mailowym [email protected]  lub bezpośrednio https://allegro.pl/oferta/zuzel-ksiazka-zuzlowe-rozmowy-po-bandzie-11114241836