fot. Thomas Klemm
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W piątek – 24 września – o godzinie 19:30 odbędzie się pierwsza edycja Indywidualnych Mistrzostw 2. Ligi Żużlowej. Zmagania odbędą się w niemieckim Wittstock i będą jednocześnie tradycyjnymi zawodami Race of The Night, które kończą sezon żużlowy w Wittstock.

 

Tuż przed dwumeczem finałowym czeka nas jeszcze porcja emocji w rywalizacji indywidualnej. Niestety, nie wszyscy zawodnicy mogli wziąć udział w zawodach (nie jest to wymóg regulaminowy, by startowało szesnastu najlepszych żużlowców), ale i tak nie powinno brakować ciekawej jazdy. Mamy przecież jednego z liderów Stali Rzeszów, Huberta Łęgowika, lidera Lokomotivu Daugavpils – Olega Mihaiłowa czy lokalnego „matadora”, Maxa Dilgera.

Co ciekawe, na kibiców czeka szereg atrakcji, łącznie z loterią fantową. – Na pewno jest wielu kibiców, którzy lubią takie gadżety. Z tego też względu sześć plastronów z piątkowych zawodów trafi bezpośrednio do kibiców, a nagrodami pocieszenia będą w naszej tomboli okazjonalne, specjalne koszulki przygotowane na piątkowe mistrzostwa – mówi prezes Wolfe Wittstock i organizator zawodów, Frank Mauer.

Wolfe Wittstock w tym sezonie dodawało rozgrywkom 2. Ligi kolorytu. Nie zawsze pozytywnego, bo bywały organizacyjne niedociągnięcia, ale chyba można liczyć, że piątkowe zawody zapadną w pamięci kibicom tylko ze względu na sportowe wrażenia.

Lista startowa:
1. Hubert Łęgowik (Rzeszów)
2. Oleg Mihaiłow (Daugavpils)
3. Damian Baliński (Rawicz)
4. Kacper Łobodziński (Opole)
5. Kevin Woelbert (Poznań)
6. Robert Chmiel (Poznań)
7. Steven Mauer (Wittstock)
8. Lukas Fienhage (Wittstock)
9. Ernest Matjuszonok (Daugavpils)
10. Damian Dróżdż (Rawicz)
11. Lars Skupień (Poznań)
12. Max Dilger (Wittstock)
13. Kevin Juhl Pedersen (Gdańsk)
14. Matić Ivacić (Wittstock)
15. Tomasz Orwat (Opole)
16. Norick Blodorn (Landshut)